18 Մայիս 2011 - 13:43 AMT
«Ես առաջին անգամ Երևանում եմ եղել 13 տարեկան հասակում և ինձ այստեղ շատ դուր եկավ: Մարդիկ շատ հյուրասեր են և ես միշտ ուրախ եմ այցելել Հայաստան»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Դանիլ Պրոսկուրան, որը վերջերս է վերադարձել Սկոպյեից Հայաստանի հավաքականի կազմում, որտեղ թիմը հանդես էր գալիս Davis Cup-ի եվրաաֆրիկյան գոտու 3-րդ խմբում:
Պրոսկուրան համալրեց Հայաստանի հավաքականի կազմը մրցաշարից առաջ և կարողացավ հաղթել բոլոր հանդիպումներում: «Ես շատ ուրախ եմ, որ այդպես ստացվեց, տղաները հաջող խաղացին, Խաչատուրի հետ մենք զուգախաղում խաղացինք, և անկախ նրանից, որ փորձ չունեինք, լավ հանդես եկանք»:
Պրոսկուրան վաղուց է ծանոթ Հայաստանին ու հայ թենիսիստներին, ուստի հեշտությամբ ընդունեց Հայաստանի հավաքականի կազմում հանդես գալու առաջարկը: «Ես ճանաչում եմ մեր թիմի ավագ Վահեին արդեն 7 տարի: 14 տարեկանում ես հատուկ եկա Հայաստան Ալեքսանդր Ծատուրյանի հետ մարզվելու համար»,-խոստովանել է թենիսիստը:

18 Май 2011 - 13:43 AMT
“Впервые, когда я приехал в Ереван, мне было 13 лет, и мне здесь очень понравилось. Люди здесь очень гостеприимные, и я всегда рад возвращению”, – сказал в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net эстонский теннисист Данил Проскура, который в составе сборной Армении недавно вернулся из Скопье, где команда выступала в 3 группе Davis Cup евро – африканской зоны.
Проскура пополнил состав сборной Армении перед этим турниром и смог одержать победы во всех встречах со сборными Грузии, Черногории и Исландии: “Я очень доволен, что все так сложилось, результат был очень хорошим, ребята сыграли удачно, с Хачатуром мы сыграли в паре, и, несмотря на то, что не имели игрового опыта вместе и было тяжело, но выступили собрано, и все закончилось здорово”.
Проскура знаком с Арменией и армянскими теннисистами давно и ему было легко принять решение о выступлении в составе сборной Армении. “Я знаю нашего капитана Ваге уже 7 лет. Я в 14 лет специально приехал в Армению, чтобы тренироваться с Александром Цатуряном. Здесь играл во многих турнирах ”, – признался теннисист.