20 Մայիս 2011 - 06:24 AMT
Նոնիտո Դոնեյր. Դարչինյանի համարձակությունը միշտ էլ հերիքում է մարտի հրավիրել, երբ դա անլուրջ է հնչում
Նոնիտո Դոնեյրը (Ֆիլիպիններ) արձագանքել է ռևանշ-մենամարտ անցկացնելու ցանկության մասին Վիկ Դարչինյանի վերջին հայտարարություններին. «Անցյալ տարի օգոստոսի 21-ին ծրագրված էր իմ մենամարտը Դարչինյանի հետ: Նա հրաժարվեց մենամարտից` վկայակոչելով, որ ես չափազանց շատ եմ երկարացնում գործարքը կնքելու հարցը: Սակայն մինչև մենամարտը դեռ երեք ամիս կար,- Դոնեյրի խոսքն է հաղորդում box-club.ru-ն:- Մեր առաջին մենամարտում ես գործարքը կնքեցի կշռման օրը: Այժմ ես լսում եմ, որ նա ինձ հետ ցանկանում է մենամարտել հենց հիմա` Պերեսի հանդեպ իր տարած հաղթանակից հետո: Բայց ահա թե ես ինչ կասեմ` նրա համարձակությունը միշտ էլ բավականացնում է մարտի հրավիրել, երբ դա անլուրջ է հնչում»:
Ֆիլիպինցին նշել է, որ ինքը դատարկ խոսակցություններ վարելու համար չէ բռնցքամարտում և չի պատրաստվում որևէ մեկին մարտահրավեր նետել, ինչպես դա եղավ Մոնտիելի հետ, եթե ինքը նրա հետ մենամարտելու մտադրություն չունի. «Ես պատրաստ եմ մենամարտի դուրս գալ ցանկացած հակառակորդի հետ»:
Դարչինյանն օրերս ասաց, որ արդեն չորս տարի փորձում է ռևանշ-մենամարտ անցկացնել Դոնեյրի հետ, սակայն վերջինս հրաժարվում է: Հայ բռնցքամարտիկի թիմն անգամ պատրաստ է իր ողջ հոնորարը ֆիլիպինցուն տալ հանուն մենամարտի:

Нонито Донейр (Филиппины) отреагировал на недавние заявления Вика Дарчиняна (Армения) о желании провести матч-реванш:
"В прошлом году 21 августа был запланирован наш поединок с Дарчиняном. Он отказался от боя, сославшись на то, что я слишком долго затягиваю с подписанием контракта. Но до боя было целых три месяца,- слова Донейра передает box-club.ru,- В первом нашем бою я подписал контракт в день взвешивания. Теперь я слышу, что он хочет со мной драться прямо сейчас, после своей победы над Пересом. Но я скажу вот что: У него всегда хватает мужества вызывать на бой, когда это звучит несерьезно”.
Филиппинец отметил, что он в боксе не для того, чтобы попусту болтать и не собирается бросать кому-то вызовы, как это было с Монтиелем, если у него нет намерения с ним драться: “Я готов выйти на поединок против любого соперника”.
Дарчинян на днях сказал, что он уже четыре года пытается провести матч-реванш с Донейром, но тот отказывается. Команда армянского боксера даже готова отдать весь свой гонорар филиппинцу ради поединка.