23 Մայիս 2011 - 07:08 AMT
Հայաստանի ֆուտբոլի առաջնության 10-րդ տուրում «Փյունիկն» ընդունեց «Ուլիսին»: Տուրի կենտրոնական խաղում Հայաստանի 2010թ. չեմպիոնը կարողացավ հաղթել Հովհաննես Հովհաննիսյանի դուբլին ու Մարկոս Պիզելլիի գոլի: Հյուրերից աչքի ընկավ միայն Դավիթ Գրիգորյանը: Հաղթանակի շնորհիվ «Փյունիկը» 20 միավոր վաստակեց և առաջ անցավ մրցաշարային աղյուսակում: 2-րդ տեղում «Ուլիսն» է ևս 20 միավորով: ՙ
3-րդ տեղում «Գանձասարն է» 19 միավորով: 10-րդ տուրում Կապանի թիմը արտագնա խաղում կարողացավ երկու անպատասխան գնդակ խփել «Շիրակի» դարպասներին: «Բանանց»-«Միկա» խաղն ավարտվեց ոչ ոքի՝ 2:2 հաշվով:

В 10 туре чемпионата Армении по футболу на республиканском стадионе “Пюник” принял “Улисс”. В центральном матче тура чемпион Армении 2010 года смог одержать победу благодаря дублю Оганнеса Оганнисяна и голу Маркоса Пизели. Из гостей отличился лишь Давид Григорян. Благодаря победе “Пюник” набрал 20 очков и в турнирной таблице вышел вперед. На 2 месте находится “Улисс”, у которого также 20 очков.
На 3 месте “Гандзасар” с 19 очками. В 10 туре капанская команда в гостях смогла отправить две безответные мяча в ворота “Ширака”. Матч “Бананц” – “Мика” завершился вничью со счетом 2:2.
“Арарату” удалось одержать первую победу в текущем чемпионате, команда со счетом 2:1 оказалась сильнее “Импульса”.