26 Մայիս 2011 - 12:33 AMT
Ռուսաստանի հավաքականի և Լոնդոնի «Արսենալի» կիսապաշտպան Անդրեյ Արշավինը կարծում է, որ Ռուսաստանի ֆուտբոլի հավաքականը ժամանակի հետ կսկսի ավելի լավ խաղալ:
«Մենք պետք է ամեն ինչ անենք հունիսի 4-ին Հայաստանին հաղթելու համար, որպեսզի հետո երեք ամիս մինչև հավաքականի խաղերի վերականգնումը մեզ հանգիստ զգանք: Հիմա մենք լավ ֆուտբոլ չենք ցուցադրում, և ես հուսով եմ, որ վաղ թե ուշ մենք առաջ կգնանք, չէ որ Ռուսաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստները մեզանից լավ ֆուտբոլ են ակնկալում»,- Արշավինի խոսքերըւ հաղորդում է ՌՒԱ Նովոստին:
2012-ի Եվրոպայի առաջնության ընտրական հանդիպումը Ռուսաստանի և Հայաստանի հավաքականների միջև տեղի է ունենալու հունիսի 4-ի Սանկտ Պետերբուրգում «Պետրովսկի» մարզադաշտում:

Полузащитник сборной России и лондонского "Арсенала" Андрей Аршавин считает, что футбольная сборная России со временем начнет играть лучше.
"Мы должны сделать все для того, чтобы обыграть Армению 4 июня, чтобы затем три месяца до возобновления игр сборной чувствовать себя спокойно. Сейчас мы не показываем хорошего футбола, но я надеюсь, что рано или поздно нас прорвет, ведь болельщики сборной России уже заждались хорошей игры от нас", – передает слова Аршавина РИА-Новости.
Отборочный матч чемпионата Европы-2012 между сборными России и Армении пройдет 4 июня в Санкт-Петербурге, а 7 июня команда Дика Адвоката в Зальцбурге проведет товарищескую встречу со сборной Камеруна.