Հուլիսի 18-23-ը Կիպրոսում Հայաստանի նետաձգության հավաքականը ելույթ է ունենալու պատանիների և երիտասարդների շարքում Եվրոպայի գավաթի խաղարկության եզրափակչում: PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հավաքականի մարզիչ Բորիս Վասիլյանը նշել է, որ Եվրոպայի գավաթի խաղարկության և Հայաստանում տեղի ունեցած առաջնության արդյունքներով ձևավորվել է հավաքականը:
«Mix team գավաթի խաղարկությունում, որի մեջ մտել են և տղաները, և աղջիկները, Հայաստանը 2488 միավորով զբաղեցրել է 6-րդ տեղը: Պատանիները 3052 միավորով զբաղեցրել են 9-րդ տեղը, իսկ աղջիկները 3340 միավորով` 5-րդ տեղը»,- ասել է Վասիլյանը:
Մինչև Եվրոպայի գավաթի եզրափակիչը մարզիկները ելույթ են ունենալու աշխարհի պատանեկան առաջնությունում, որը տեղի է ունենալու Իտալիայում հուլիսի 2-10-ը: Հայաստանը ներկայացնելու են Վասիլ Շահնազարյանը, Արշակ Պետրոսյանը, Դավիթ Խաչատրյանը և Գոհար Շահնազարյանը:

18-23 июля на Кипре сборная Армении по стрельбе из лука выступит в финале розыгрыша Кубка Европы среди юношей и молодежи. В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Армении Борис Василян сказал, что по итогам розыгрыша Кубка Европы среди юношей и молодежи по стрельбе из лука, который прошел в Армении, сформировалась сборная.
“В розыгрыше Кубка mix-team Армении, в которую входили и мальчики, и девушки, с 2488 очками занял 6 место. Юноши с 3052 очками заняли 9 место, а девушки смогли завершить свое выступление на 5 позиции с 3340 очками”, – сказал Василян.
До финала Кубка Европы армянские спортсмены выступят на юношеском чемпионате мира, который пройдет 2-10 июля в Италии. Армению представят стрелки из лука Васил Шахназарян, Аршак Петросян и Давид Хачатрян, среди девушек выступит Гоар Шахназарян.