Մայիսի 28-29-ը Երևանում «Դինամո» մարզադահլիճում տեղի է ունենում պատանիների և երիտասարդների շարքում կարատեի Հայաստանի 23-րդ առաջնությունը, որին մասնակցում են ավելի քան 200 մարզիկներ Հայաստանի բոլոր մարզերից և Երևանից:
Մայիսի 28-ին ելույթ են ունեցել 14-21 տարեկան կարատեիստները, վաղը մրցելու են 8-13 տարեկան մարզիկները:
«Առաջնության նպատակն է Հայաստանում քարոզել կարատե, միավորել մարզիկներին հայրենասիրության գաղափարի շուրջ, բացահայտել ուժեղագույն մարզիկներին, որոնք համալրելու են Հայաստանի հավաքականների կազմը և հանդես են գալու տարբեր միջազգային մրցաշարերում»,- PanARMENIAN.Net_ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Կարատեի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Գայան Գաբրիելյանը:

28-29 мая в Ереване в спортивном зале “Динамо” проходит 23 чемпионат Армении по карате среди юношей, молодежи и спортсменов до 21 года. В чемпионате принимают участие более 200 спортсменов почти из всех регионов Армении и Еревана.
28 мая на татами вышли каратисты в возрастных категориях с 14 лет до 21 года, а завтра будут соревноваться спортсмены 8-13 лет.
“Цель чемпионата – пропагандировать карате в Армении, объединить спортсменов вокруг идеи патриотизма и, конечно же, выявить сильнейших спортсменов, которые пополнят составы сборных Армении и выступят на разных международных турнирах”, – сказала в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net генеральный секретарь Федерации карате Гаяне Гарибян.