1 Հունիս 2011 - 07:12 AMT
«Մենք անհամբերությամբ սպասում ենք հունիսի 4-ին, տղաները տրամադրված են ռուսների հետ խաղին: Կարծումեմ, որ Պետերբուրգում մենք ավելի գեղեցիկ խաղ կցուցադրենք, քան Երևանում»,- ասել է Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը` խոսելով Ռուսաստան-Հայաստան հանդիպման մասին:
Հայաստանի հավաքականը ֆուտբոլի ակադեմիայում սկսել է պատրաստվել այդ խաղին մայիսի 31-ից և արդեն հունիսի 3-ին մեկնելու է Սանկտ Պետերբուրգ:
Մովսիսյանի խոսքերով, թիմերն արդեն ծանոթ են և գիտեն միմյանց թույլ և ուժեղ կողմերը. «Մեզ համար գլխավորը թիմային ոգին է, և մենք ամեն ինչ կանենք մեր երկրպագուներին ուրախացնելու համար»:
Ֆուտբոլիստին անհանգստացնում էր աքիլլեսյան ջլերի վնասվածքը, բայց, նրա խոսքերով, նա արդեն բուժվել է և իրեն լավ է զգում: «Ամեն ինչ կարգին է, ցավերն արդեն անցել են և ես լավագույն մարզավիճակում եմ: Կարծում եմ, որ Ռուսաստանի հավաքականի հետ խաղում կարող եմ դաշտում լինել ողջ 90 րոպեն»,- ասել է նա:

1 Июнь 2011 - 07:12 AMT
“Мы с нетерпением ждем 4 июня, все ребята настроены на матч с россиянами. Думаю, что в Петербурге покажем более красивую игру, чем в Ереване”,- сказал нападающий сборной Армении Юра Мовсисян, говоря о футбольном матче Россия-Армения.
Сборная Армении в академии футбола в Ереване начал готовиться к этому матчу с 31 мая, и уже 3 июня отправится в Санкт-Петербург.
По словам Мовсисяна, команды уже знакомы и знают слабые и сильные стороны соперника: “Главное для нас командный дух, и мы сделаем все, чтобы порадовать наших болельщиков”.
Футболиста беспокоила травма ахиллова сухожилия, но, по его словам, он уже вылечился и чувствует себя хорошо. “Все нормально, боли уже прошли, и я нахожусь в лучшей физической форме. Думаю, в матче со сборной России смогу выступать все 90 минут”,- добавил нападающий.
Отборочный матч ЧЕ-2012 между сборными России и Армении состоится 4 июня на петербургском стадионе “Петровский”. В первом матче была зафиксирована нулевая ничья, после которого российская команда набрала 10 очков и в группе В занимает 2 место, а Армения с 8 очками на 4 месте.