Ստամբուլի «Շիշլի» հայկական շախմատային ակումբը նվաճել է Թուրքիայի թիմային առաջնության եզրափակիչ ուղեգիր: Հայ շախմատիստները գրոսմայստեր Հրանտ Մելքումյանի գլխավորությամբ հաղթանակներ է տարել «Թաքսիմ» (5:3) և «Օզել Դենիզ Ադին» (7.5:0.5) թիմերի նկատմամբ:
Եզրափակիչ պարտիաները կայանալու է հուլիսի 3-10-ը Քոնյա քաղաքում:
Երևանում ավարտվել է 2011-ի քաղաքի առաջնությունը: Հաղթող է դարձել գրոսմայստեր ԼևոնԲաբուջյանը, որը 9 հնարավորից հավաքել է 8.5 միավոր: Նա առաջ է անցել Հովհաննես Գաբուզյանից, Տիգրան Պետրոսյանից և Աշոտ Նադանյանից 2.5 միավորով:
Գրոսմայստեր Տիգրան Պետրոսյանը ԿԻԻՏ համալսարանի գավաթի խաղարկությունում, որն ընթանում է հնդկական Բխուբենսվեր քաղաքում, 5 տուրերից հետո ունի 4 միավոր: Պետրոսյանն առաջատարից` Չադրան Պաչանատանից ետ է մնում 1 միավորով, հաղորդում է armchess.am-ը:

Армянский шахматный клуб Стамбула “Шишли” завоевал финальную путевку командного чемпионата Турции. Армянские шахматисты во главе с гроссмейстером Грантом Мелкумяном одержали победы над клубами “Таксим” (5:3) и “Озел Дениз Адин” (7,5:0,5).
Финальные партии состоятся 3-10 июля в городе Конья.
В Ереване завершился чемпионат города 2011 года. Победителем стал гроссмейстер Левон Бабуджян, который из 9 возможных набрал 8,5 очка. Он опередил Оганнеса Габузяна, Тиграна Петросяна и Ашота Наданяна на 2,5 очка.
Гроссмейстер Тигран Петросян в розыгрыше кубка университета КИИТ, который проходит в индийском городе Бхубенсвар, после 5 туров имеет 4 очка. Петросян отстает от лидера – Чадрана Пачанатана лишь на одно очко, передает armchess.am.