4 Հունիս 2011 - 06:18 AMT
Վարդան Մինասյան. Կխաղանք այնպես, ինչպես ծրագրենք նախքան հանդիպումը, իսկ ընթացքում կպահպանենք այդ գիծը
Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի գկխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը Սանկտ-Պետերբուրգում հանդիպմանը նախորդած մամլո ասուլիսում ասել է, որ չի սիրում նայել մրցաշարային աղյուսակին և իր ու թիմի առջև հեռահար նպատակներ դնել: «Մենք պատրաստվում ենք յուրաքանչյուր կոնկրետ հանդիպմանը: Առջևում Ռուսաստանի հավաքականի հետ խաղն է, մտածում ենք միայն դրա մասին: Մեր ֆուտբոլիստների մոտ ամեն ինչ կարգին է: Եթե համեմատենք առաջին խաղի հետ, ապա կարծում եմ, որ և' բարոյապես, և' ֆիզիկապես թիմն ավելի լավ է պատրաստված»,- նշել է Մինասյանը, հաղորդում է sport-express.ru-ն:
Հայաստանի հավաքականի մարզչի խոսքով, ինքն արդեն կողմնորոշվել է Ռուսաստանի հավաքականի հետ հանդիպմանը հիմնական կազմի հարցում. «Սարգիս Հովսեփյանը, Ռոման Բերեզովսկին և Յուրա Մովսիսյանը վնասվածքներ ունեին, բայց իրենց լավ են զգում: Երևանում կայացած առաջին հանդիպման համեմատ Յուրան ավելի լավ վիճակում է: Չէի ասի, որ օպտիմալ մարզավիճակում է, բայց շատ ավելի լավ տեսք ունի»: Մինասյանը նշել է, որ նախկինի պես Ռուսաստանի հավաքականին ուժեղ թիմ է համարում և չի կարողանա որևէ մեկին առանձնացնել թիմից: «Լսել եմ, որ ձեր հավաքականին շատ են քննադատում, սակայն դա չի ազդում իմ գնահատականի վրա»,- ասել է Մինասյանը:
Ի պատասխան Ռուսաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դիկ Ադվոկատի հայտարարությանն այն մասին, որ հայերը հարմարվելու են ռուսների խաղին, Մինասյանը նշել է. «Յուրաքանչյուր թիմ խաղում է այնպես, ինչպես նրան թույլ է տալիս հակառակորդը: Իսկ հարմարվելու հաշվով` տեսնենք, թե ինչպես կընթանա խաղը: Նախօրոք ոչինչ չի կարելի ասել: Կփորձենք խաղալ մեր ֆուտբոլը, խաղալ այնպես, ինչպես ծրագրենք նախքան խաղը, իսկ ընթացքում կպահպանենք այդ գիծը»:
Եվրոպայի 2012 թվականի առաջնության Ռուսաստան-Հայաստան նախընտրական հանդիպումը կմեկնարկի Սանկտ-Պետերբուրգի «Պետրովսկի» մարզադաշտում հունիսի 4-ին` երևանյան ժամանակով 20:00-ին:

4 Июнь 2011 - 06:18 AMT
Вардан Минасян: Будем играть в свой футбол, так, как запланируем до матча, а по его ходу – держаться этой линии
Главный тренер национальной сборной Армении Вардан Минасян в Санкт-Петербурге во время предматчевой пресс-конференции сказал, что он не любит смотреть в турнирную таблицу и не ставит перед собой и командой далекоидущие цели. “ Мы готовимся к каждому конкретному матчу. Впереди игра с Россией, думаем только о ней. У наших футболистов все в порядке. Если сравнить с первой игрой, думаю, и морально, и физически команда готова лучше”,- слова Минасяна передает sport-express.ru.
По словам тренера сборной Армении, он уже определился основным составом в матче со сборной России: “У Саргиса Овсепяна, Романа Березовского и Юры Мовсисяна были травмы, но они уже чувствуют себя хорошо. По сравнению с первым матчем в Ереване, Юра выглядит получше. Не скажу, что в оптимальной форме, но он смотрится лучше”. Минасян отметил, что по – прежнему он считает сборную России сильной командой с сильными игроками, и выделять кого-то не сможет. “ Слышал, что вашу сборную много критикуют, но на мою оценку это не влияет”,- сказал Минасян. В ответ на заявление главного тренера россиян Дика Адвоката, согласно которому армяне будут подстраиваться под игру россиян, Минасян заявил: “Каждая команда играет так, как ей это позволяет соперник. А насчет того, чтобы подстраиваться, – посмотрим, как пойдет игра. Заранее ничего сказать нельзя. Будем стараться играть в свой футбол, так, как запланируем до матча, а по его ходу – держаться этой линии”.
Отборочный матч чемпионата Европы 2012 года Россия-Армения пройдет 4 июня в Санкт-Петербуре в 20:00 по ереванскому времени.