Հայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը հայտնել է, որ ռուսների հետ պատասխան խաղում Հայաստանի հավաքականից հաղթանակ է սպասում:
«Մեզ համար այնքան սկզբունքային չէ, թե որտեղ խաղալ` Մոսկվայում կամ Պետերբուրգում: Մեզ ամեն տեղ սրտանց են ընդունում: Մեր ժողովուրդները դարավոր բարեկամություն ունեն: Եվ մարտին, երբ Ռուսաստանի հավաքականը Հայաստան ժամանեց, ոչ մի միջադեպ չի գրանցվել: Երկրպագուները շփվում էին, միասին ֆուտբոլ խաղում և չէին վիճում: Եթե Ռուսաստանում կան ազգայնականներ, ապա նրանք բացահայտ փոքրամասնություն են»,- ասել է Հայրապետյանը, հաղորդում է sovsport.ru-ն:
ՀՖՖ նախագահը խոստովանել է, որ Երևանում Ռուսաստանի հավաքականի հետ զրոյական հաշվով ավարտված հանդիպումից հետո իրենից բացի ոչ ոք չէր քննադատում Հայաստանի հավաքականին: «Ես գտնում եմ, որ սեփական հարկի տակ մենք կարող էինք հաղթել, որովհետև մեր թիմի առաջատարները` Ռոման Բերեզովսկին, Հովսեփյանը, Մխիթարյանը ռուսական մարզիկներին ոչնչով չեն զիջում: Ես մինչև ուղնուծուծս մաքսիմալիստ եմ: Եվ պատասխան խաղում ֆուտբոլիստներից նույնն եմ պահանջում: Հաղթանակի հույս ունեմ»,- ասել է նա:
Հայրապետյանը շեշտել է, որ Հայաստանի ընտրանուն ոչ մի պարգև չեն խոստացել, քանի որ մարզիկներն իրենց երկրի համար են խաղալու, այլ ոչ թե գումար վաստակելու: «Չգիտեմ, թե Ռուսաստանում ինչպես է, բայց Հայաստանում հենց այսպես է»,- ավելացրել է ՀՖՖ նախագահը:
Ռուսաստան-Հայաստան հանդիպումը կմեկնարկի Սանկտ-Պետերբուրգի «Պետրովսկի» մարզադաշտում հունիսի 4-ին` երևանյան ժամանակով 20:00-ին:

Президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян заявил, что в ответной игре с россиянами от сборной Армении ждет победы.
“Для нас не столь принципиально, где играть – в Москве или Петербурге. Нас везде встречают очень душевно. Наши народы дружат уже много веков. И во время визита сборной России в Армению в марте не было никаких инцидентов. Болельщики общались, играли вместе в футбол и не ссорились. Если в России есть националисты, то их явное меньшинство”,- слова Айрапетяа передает sovsport.ru.
Глава ФФА признался, что после ничейного матча со сборной России в Ереване, кроме него, никто не критиковал сборную Армении: “Считаю, что дома мы могли бы выигрывать, потому что лидеры нашей команды ничуть не хуже российских игроков: Березовский, Овсепян, Мхитарян. Я максималист до мозга костей. И от ответной игры от футболистов требую того же. Рассчитываю на победу”.
Айрапетян отметил, что игрокам сборной Армении не обещаны никакие премиальные, потому что они приезжают играть за свою страну, а не заработать денег: “Не знаю, как в России, но в Армении именно так”,- добавил президент ФФА.
Матч Россия-Армения состоится 4 июня в 20:00 по ереванскому времени на “Петровском” стадионе Санкт-Петербурга.