Ֆրանսիացի մրցավար Ստեֆան Լաննուան սխալմամբ է տասնմեկմետրանոց հարված նշանակել Հայաստանի հավաքականի դարպասին: Այդ մասին հունիսի 4-ին կայացած Հայաստան-Ռուսաստան ֆուտբոլային հանդիպումից հետո հայտնել է Հայաստանի ընտրանու կապիտան Սարգիս Հովսեփյանը: «Վիրավորական պարտություն է, չէ որ մենք առաջինն էինք գոլ իրացրել և հաշվով առջևում էինք: Նման իրադրություններում պարտվելը միշտ վիրավորական է: Ինչ վերաբերում է պենալտիին, ապա այնտեղ, իհարկե, ոչ մի խախտում չկար: Բոլորն էլ տեսան, մենք արդեն դիտել ենք տեսագրությունը, երևում է, որ ես կանոն չեմ խախտել: Բայց դե տրամադրությունն ամենավատը չէ, պարզապես եթե հաղթեինք, շատ ավելի բարձր կլիներ: Բայց դե ի՞նչ արած: Ռուսաստանը մեր խմբի գլխավոր ֆավորիտն է», – լրագրողներին է պատմել Հայաստանի հավաքականի պաշտպանը, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:
Ռուսաստանի հավաքականը Եվրո-2012 առաջնության նախընտրական մրցաշարում իր հարկի տակ ընդունեց և 3:1 հաշվով պարտության մատնեց Հայաստանի հավաքականին: Խաղի հաշիվը բացվեցին հյուրերը, երբ 25-րդ րոպեին ճշգրիտ հարվածով աչքի ընկավ Մարկոս Պիզզելլին: Դրանից հետո ռուսները երեք գոլ իրացրեցին, որոնցից վերջինը Սարգիս Հովսեփյանի կողմից Յուրի Ժիրկովին գետնին տապալելու համար նշանակված պենալտիի արդյունքում իրացվե

5 Июнь 2011 - 11:47 AMT
Французский арбитр Стефан Ланнуа ошибочно назначил одиннадцатиметровый удар в ворота сборной Армении. Об этом заявил после состоявшегося 4 июня футбольного матча Армения-Россия капитан сборной Армении Саркис Овсепян.
"Обидное поражение, ведь мы забили первыми, вели в счете. Проигрывать в таких ситуациях всегда очень обидно. Что касается пенальти, то там, конечно, не было никакого нарушения. Все видели, мы уже кассету смотрели, видно, что я правил не нарушал. Но настроение не самое плохое, а если бы выиграли, настроение было бы еще лучше. Но что поделать? Россия – главный фаворит нашей группы", – рассказал журналистам защитник сборной Армени, сообщает РИА Новости.
Сборная России обыграла команду Армении в домашнем матче отборочного турнира Евро-2012 со счетом 3:1. Счет в матче открыли гости, когда на 25-й минуте точным ударом отметился Маркос Пиззелли. После этого россияне вынуждены были отыгрываться. Третий гол был забит с пенальти, который был назначен за снос Юрия Жиркова Саркисом Овсепяном.