8 Հունիս 2011 - 04:23 AMT
ՖԻՖԱ-ի նախագահ Յոզեֆ Բլատերը հայտարարել է, որ կազմակերպության աշխատանքի մեջ է ներգրավել անվանի օպերային երգիչ Պլասիդո Դոմինգոյին: Ֆուտբոլի միջազգային ֆեդերացիայի ղեկավարի խոսքերով, դա արվել է միջազգային ֆուտբոլում կոռուպցիայի դեմ պայքարի ծրագրի շրջանակներում :
Դոմինգոն մտել է «իմաստության հանձնաժողովի» մեջ, միանալով այլ նշանավոր անձնանց` ԱՄՆ նախկին պետքարտուղար Հենրի Քիսենջերին և ՀԴԲ նախկին ղեկավար Լուիս Ֆրիխին:
«Այս ջենտլմենները դարձել են իմ խորհրդաականները, նրանք մասնագետներ չեն, դա ավելի շուտ իմաստության խորհուրդ է: Պետք է ասել, որ դա այդքան էլ դուր չի գալիս իմ գործադիր հանձնաժողովին, որովհետև նրա անդամները կարծում են, որ հենց նրանք են իմաստության խորհուրդը: Դոմինգոն ուրախ է և հպարտ, որ դարձել է մեր կազմակերպության անդամ, ինչպես և Քիսինջերը»,- Բլատերի խոսքերը հաղորդում է sports.ru-ն:
«Ցանկանում եմ ասել, որ մենք կարող ենք վերադարձնել վստահությունը ֆուտբոլի միջազգային ֆեդերացիայի նկատմամբ»,- ասել է Բլատերը:

8 Июнь 2011 - 04:23 AMT
Президент ФИФА Йозеф Блаттер заявил, что привлек к работе в организации известного оперного певца Пласидо Доминго. По слова главы Международной федерации футбола, это сделано в рамках программы борьбы с коррупцией в международном футболе.
Доминго вошел в «комитет мудрости», присоединившись к другим известным личностям – бывшему госсекретарю США Генри Киссенджеру и бывшему руководителю ФБР Луису Фриху.
«Эти джентльмены стали моими советниками, они не специалисты, это будет скорее некий совет мудрости. Надо сказать, это не очень нравится моему исполнительному комитету, потому что его члены думают, что именно они – совет мудрости, – слова Блаттера передает sports.ru, – Доминго рад и горд, что стал частью нашей организации, как и Киссинджер».
Блаттер также отметил, что сейчас необходимо немного восстановить доверие людей к футболу: «Восстановить имидж ФИФА – это задача номер один. Я хочу доказать, что мы можем вернуть доверие к Международной федерации футбола».