13 Հունիս 2011 - 09:31 AMT
Քութայիսում ավարտվել է Վրաստանի սուսերամարտի բաց առաջնությունը, որին մասնակցել են 33 մարզիկներ Վրաստանից, Հայաստանից, Ադրբեջանից և Քուվեյթից, PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Հայաստանի Սուսերամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Արտաշես Մադոյանը:
Հայ մարզիկներից մրցանակային տեղեր են զբաղեցրել երկուսը: Խոցասուսերում Միքայել Ղազարյանը զբաղեցրել է 2-րդ տեղը, իսկ Հենրիկ Ղարագյոզյանը` 3-րդ:
Հունիսի 17-ին Հայաստանի սուսերամարտի հավաքականը կրկին Վրաստանում ելույթ կունենա երիտասարդների շարքում միջազգային մրցաշարում:

13 Июнь 2011 - 09:31 AMT
В Кутаиси завершился открытый чемпионат Грузии по фехтованию, в котором приняли участие 33 спортсмена из Грузии, Армении, Азербайджана и Кувейта, заявил в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net генеральный секретарь Федерации фехтования Армении Арташес Мадоян.
Из армянских спортсменов призовые места заняли двое. В фехтовании на шпагах Микаел Казарян занял 2 место, а Генрик Карагйезян показал третий результат.
17 июня сборная Армении по фехтованию опять в Грузии выступит в международном турнире среди молодежи.