Հայաստանի թեթև ատլետիկայի հավաքականը հունիսի 18-19-ին կմասնակցի Ռեյկյավիկում կայանալիք Եվրոպայի թիմային առաջնությանը 3 դիվիզիոնում
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հավաքականի գլխավոր մարզիչ Միշա Հայրապետյանն ասաց, որ հավաքական են հրավիրել այն մարզիկներին, որոնք լավ են դրսևորել իրենց Հայաստանի առաջնությունում: «Երկրի առաջնությունից հետո մենք հավաք ենք անցկացնում Ծաղկաձորում, որը կավարտվի հունիսի 14-ին, այնուհետև կմեկնենք Ռեյկյավիկ: Թիմում ընդգրկված է 11 մարզիկ և 9 կին մարզիկներ: Հայկական պատվիրակության կազմում մարզիկներից բացի կընդգրկվեն նաև 10 այլ անդամներ՝ մարզիչներ, բժիշկներ»,-ասել է Հայրապետյանը:
Եվրոպայի թիմային առաջնությունից հետո, հայ ատլետները կմասնակցեն աշխարհի պատանեկան առաջնությանը Լիլում (Ֆրանսիա), այնուհետև Օստրավայում (Չեխիա) տեղի կունենա մինչև 23 տարեկանների Եվրոպայի առաջնություն: «Մեր պատանիները Տալլինում արդեն կմասնակցեն Եվրոպայի առաջնությանը, իսկ օգոստոսի վերջում և սեպտեմբերի սկզբին տեղի կունենա մեծահասակների աշխարհի առաջնությունը»,-ասել է Միշա Հայրապետյանը:

13 Июнь 2011 - 12:27 AMT
Сборная Армении по легкой атлетике 18-19 июня примет участие в 3 дивизионе командного чемпионата Европы, который пройдет в Рейкьявике.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Миша Айрапетян сказал, что в сборную он пригласил тех спортсменов, которые хорошо себя проявили на чемпионате Армении. “После чемпионата страны мы в Цахкадзоре проводим учебно-тренировочные сборы, которые завершится 14 июня, затем и отправимся в Рейкьявик. Среди мужчин выступят 11 армянских атлетов, а среди женщин – 9. В составе армянской делегации, помимо спортсменов, будут еще 10 представителей, среди них тренеры, доктора и др.”, – сказал Айрапетян.
После командного чемпионата Европы, армянские легкоатлеты примут участие в юношеском чемпионате мира в Лиле (Франция), затем в Остраве (Чехия) пройдет чемпионат Европы до 23 лет. “Наши юниоры в Таллине также выступят в чемпионате Европы, а уже в конце августа и начале сентября пройдет чемпионат мира среди взрослых”, – сказал Миша Айрапетян.