Թենիսի միջազգային ասոցիացիան՝ ATP-ն հրապարակել է աշխարհի ուժեղագույն թենիսիստների հերթական վարկանիշային աղյուսակը: Արգենտինահայ Դավիթ Նալբանդյանը պահպանել է իր դիրքերը՝ նա շարունակում է զբաղեցնել 24-րդ տեղը 1425 միավորով:
Հունիսի սկզբին Նալբանդյանը մեծ ընդմիջումից հետո կրկին վերադարձավ կորտ և Լոնդոնում մասնակցեց Queen's Club մրցաշարին: Նալբանդյանը երեք հանդիպում ունեցավ և դուրս եկավ քառորդ եզրափակիչ, սակայն, պարտվեց Ֆերնանդո Վերդասկոյին (Իսպանիա): Հունիսի 14-ից նա հանդես կգա Լոնդոնի Boodles Challenge մրցաշարում:
ATP վարկանիշը շարունակում է գլխավորել Ռաֆայել Նադալը (Իսպանիա) 12070 միավորով: Երկրորդ տեղում է սերբ Նովակ Ջոկովիչը 12005 միավորով, իսկ երրորդ՝ Ռոժե Ֆեդերերը (Շվեյցարիա) 9230 միավորով:

14 Июнь 2011 - 11:11 AMT
ATP (Международная ассоциация тенниса) опубликовала очередной рейтинг-лист сильнейших теннисистов мира. Аргентинский теннисист армянского происхождения Давид Налбандян в рейтинге сохранил свою позицию. Налбандян с 1425 очками продолжает занимать 24 место.
В начале июня теннисист после долгого перерыва вернулся на корт и принял участие в турнире “Queen's Club” в Лондоне. Налбандян провел три встречи и вышел в четвертьфинал, но там проиграл Фернандо Вердаско (Испания). С 14 июня он будет выступать на другом лондонском турнире “Boodles Challenge”.
Рейтинг ATP продолжает возглавлять Рафаэль Надаль (Испания) с 12070 очками. На втором месте серб Новак Джокович с 12005 очками, а на третьем – Рожер Федерер (Швейцария) с 9230 очками.