Հունիսի 24-25-ին տեղի կունենա «Սպորտը հանուն հավասար հնարավրությունների» շախմատի երկրորդ մրցաշարը: Մրցաշարի կազմակերպիչներն են «Հույսի կամուրջ» և «Առաքելություն Արևելք» կազմակերպությունները Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի ու Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տան հետ համատեղ:
Ինչպես նախորդ տարի, այս տարի ևս մրցաշարի պատվավոր հյուրը կլինի գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանը, որը սեանս կանցկացնի մասնակիցների հետ: Մրցաշարը տեղի կունենա շախմատի տանը շվեյցարական մրցակարգով և արագ շախմատի կանոններով: Կանայք և տղամարդիկ կմրցեն միասին:
Մրցաշարին կմասնացեն հաշմանդամություն ունեցող մարդիկ, ինչպես նաև տարբեր ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչներ: Մրցաշարի նպատակն է հավասար պայմաններ քարոզել հաշմանդամություն ունեցող մարդկանց համար, PanARAMENIAN.Net-ին են հաղորդել «Հույսի կամոււրջ» կազմակերպության մամլո ծառայությունում:

18 Июнь 2011 - 06:40 AMT
24-25 июня пройдет второй шахматный турнир под названием “Спорт ради равных возможностей”. Турнир организовали организации “Мост надежды” и “Миссия Восток” совместно с шахматной Федерации Армении и шахматным домом имени Тиграна Петросяна.
Как и в прошлом году, особым гостем будет гроссмейстер Левон Аронян, который проведет сеанс с участниками. Турнир пройдет в шахматном доме по швейцарской системе и по правилам быстрых шахмат. Женщины и мужчины будут соревноваться вместе.
В турнире сыграют как люди с инвалидностью, так и представители разных СМИ.
Цель турнира пропагандировать равные условия для людей с инвалидностью, PanARAMENIAN.Net сообщили в пресс-службе “Мост Надежды”.