23 Հունիս 2011 - 13:00 AMT
Հունիսի 13-22-ը Հայաստանի Ֆրանսիական համալսարանում տեղի ունեցավ շախմատի UFAR Chess Cup որակավորման մրցաշարը, որին մասնակցեց 72 շախմատիստ:
Մրցաշարն անցավ երկու փուլով, առաջինին մասնակցեցին կարգ ունեցող 32 շախմատիստներ: Իսկ որակավորման փուլին մասնակցեց 5-75 տարեկան 40 շախմատիստ: Հունիսի 23-ին տեղի ունեցավ մեդալակիրների պարգևատրման արարողությունը, պարգևները հանձնում էր համալսարանի ռեկտոր Ժոել լը Մորվեյկը, Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Աշոտ Վարդապետյանը և Ֆրանսիական համալսարանի ֆիզիկական դաստիարակության և սպորտի ամբիոնի վարիչ Դավիթ Խիտարյանը:
3-րդ տեղում էր Սերոբ Ղազարյանը, երկրորդը Խաչատուր Հովհաննիսյանն էր, իսկ մրցաշարի հաղթող դարձավ Մուրադ Մեջլումյանը, որը հավաստագրից ու մեդալից բացի արժանացավ նաև Ֆրանսիական համալսարանի գավաթին:
Ժոել լը Մորվեյկը շնորհավորեց բոլոր մրցանակակիրներին և նորանոր հաջողություններ մաղթեց՝ կարևորելով մրցաշարն ու հույս հայտնելով, որ պատանի շախմատիստների քանակը Հայաստանում կավելանա:

23 Июнь 2011 - 13:00 AMT
13-22 июня во Французском университете Армении прошел квалификационный шахматный турнир “UFAR Chess Cup” , в нем участвовали 72 шахматиста.
Турнир прошел по двум этапам, в первом принимали участие шахматисты, имеющие категории, их было 32. А в квалификационном этапе принимали участие 40 шахматистов 5-75 лет. 23 июня состоялась церемония награждения медалистов, которым награды вручили ректор университета Жоэль ля Морвейк, вице-президент шахматной федерации Армении Ашот Вардапетян и глава кафедры физического воспитания и спорта Французского университета Давид Хитарян.
3 место занял Сероб Казарян, вторым был Хачатур Оганнисян, а победителем турнира стал Мурад Меджлумян, который кроме сертификата и медали также получил и кубок Французского университета.
Жоэль ля Морвейк была рада, что Французский университет организовал этот турнир. Она поздравила всех призеров и пожелала всем новых достижений.
Вардапетян отметил важность турнира и выразил надежду, что число юных шахматистов в Армении увеличится.