Կիոկուշին-կան կարատե-դո համահայկական Ֆեդերացիան Հայաստանի Ազգային օլիմպիական կոմիտեի անմիջական աջակցությամբ Եվրոպայի VI ուսումնամարզական հավաքը կանցկացնի հուլիսի 5-9-ը Ծաղկաձորում:
Մարզահավաքն իրականացնելու են Ճապոնիայից հրավիրված պատվիրակության անդամները` համաշխարային ֆեդերացիայի նախագահ Խացուո Ռոյաման (սև գոտի, 9-րդ դան), համաշխարային ֆեդերացիայի տեխնիկական տնօրեն Օկաձակի Հիրոտոն (սև գոտի, 7-րդ դան), կարատեի աշխարhի չեմպիոն, միջազգային կարգի վարպետ Իսիդզիմա Մասախիդեն (սև գոտի, 5-րդ դան), ինչպես նաև հյուրեր արտերկրից:

30 Июнь 2011 - 06:45 AMT
Японские специалисты по киокушин-кан карате-до проведут учебно-тренировочные сборы Европы в Цахкадзоре
Панармянская Федерация киокушин-кан карате-до, при поддержке Национального Олимпийского комитета Армении, 5-9 июля в Цахкадзоре проведет шестой учебно-тренировочные сборы Европы.
Сборы проведут члены японской делегации, во главе президента международной Федерации обладатель черного пояса девятого дана Хацуо Ройама, технический директор международной Федерации, обладатель черного пояса седьмого дана Окадзаки Хирото, чемпион мира, мастер международного ранга Исидзима Масахиде и другие зарубежные гости.