20 Հուլիս 2011 - 06:17 AMT
Հայաստանի շախմատի տղամարդկանց հավաքականը չինական Նինբոյում հուլիսի 20-ին կանցկացնի չորրորդ հանդիպումը, այս անգամ Եգիպտոսի ընտրանու հետ:
Մեր թիմի գլխավոր մարզիչ Արշակ Պետրոսյանը հանգստանալու հնարավորություն է տվել մեր հավաքականի առաջին համարին՝ Լևոն Արոնյանին: Նրա փոխարեն առաջին խաղատախտակի վրա հանդես կգա Սերգեյ Մովսիսյանը, որի մրցակիցը կլինի Ահմեդ Ադլին:
Վլադիմիր Հակոբյանը կհանդիպի Բասեմ Ամինի, իսկ Գաբրիել Սարգսյանը՝ Սեմի Շոքերի հետ: Աշխարհի առաջնության շրջանակներում առաջին անգամ հանդես կգա 19-ամյա Ռոբերտ Հովհաննիսյանը, որը կխաղա Մոհամեդ Էզատի հետ:
Չորրորդ տուրում տեղի կունենան հետևյալ հանդիպումները՝ Ռուսաստան-Ադրբեջան, Ուկրաինա-Հունգարիա, Իսրայել-Հնդկաստան, ԱՄՆ-Չինաստան:
Երրորդ տուրից հետո Հայաստանի հավաքականը 7,5 միավորով երկրորդ տեղում է: Առաջնության առաջատար Ռուսաստանի հավաքականը կես միավորով գերազանցում է մեր թիմին: Երրորդ տեղում է Ուկրաինայի հավաքականը 6,5 միավորով:

20 Июль 2011 - 06:17 AMT
Мужская сборная Армении по шахматам 20 июля в Нинбо (Китай) на чемпионате мира проведет четвертую встречу – соперником армянских шахматистов будет сборная Египта.
Главный тренер армянской команды Аршак Петросян дал возможность первому номеру Левону Ароняну отдохнуть. Вместо него на первой доске выступит Сергей Мовсисян, соперником которого будет Ахмед Адли.
Владимир Акопян сразится с Бассем Амином, а Габриель Саркисяан – с Сэми Шокером. Впервые на чемпионате мира выступит 19-летний Роберт Оганнисяан, который является чемпионом Армении 2011 года. Оганнисян сыграет против Мохамеда Эзата.
В четвертом туре сыграют также следующие пары: Россия-Азербайджан, Украина-Венгрия, Израиль-Индия и США – Китай.
После третьего тура, сборная Армении с 7,5 очками занимает второе место. Лидер чемпионата – сборная России имеет на 0,5 очка больше. На третье место поднялась сборная Украины с 6,5 очками.