22 Հուլիս 2011 - 10:14 AMT
Օգոստոսի 27-ին Գերմանիայում բռնցքամարտիկ Վահագն Սահակյանը կանցկացնի 4-րդ մենամարտը պրոֆեսիոնալ ռինգում
Հայաստանում է գտնվում երիտասարդ բռնցքամարտիկ Վահագն Սահակյանը (Դավիթ Գրաֆ), որը պրոֆեսիոնալ ռինգում առաջին ծանր քաշային կարգում Գերմանիայի դրոշի ներքո անցկացրել է երեք մենամարտ և երեքում հաղթանակ տարել: «Իմ բոլոր մենամարտերում ես հաղթանակ եմ տարել նոկաուտով: Հիմա ես բռնցքամարտում եմ 4-ռաունդանոց մենամարտերում, 2 ամիս անց կանցկացնեմ 6 և 8-ռաունդանոց մարտեր, այնուհետև՝ 12»,- հուլիսի 22-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է Սահակյանը:
Նա ծնվել է և մարզվել է Երևանում Վլադիմիր Ենգիբարյանի անվան բռնցքամարտի դպրոցում: Սիրողական բռնցքամարտում նա անցկացրել է 65 մենամարտ, 60-ում հաղթանակ տարել: 2007-ին նա Եվրոպայի առաջնությունում նվաճել է բրոնզե մեդալ: Հայ բռնցքամարտիկի փրոմոութեր Ժիրայր Գրաֆն ասել է, որ Սահակյանը հանդես է գալիս Զաուերլենդ ակումբում, քանի որ դա Գերմանիայի լավագույն ակումբն է: «Օգոստոսի 27-ին Վահագնը Գերմանիայում անցկացնելու է մենամարտ, բայց մրցակիցն առայժմ հայտնի չէ: Դրանից հետո նա հանգստանալու է, և սեպտեմբերի սկզբին գալու ենք Հայաստան՝ Վիկ Դարչինյանի մենամարտին ներկա գտնվելու համար»,- ասել է Գրաֆը:

22 Июль 2011 - 10:14 AMT
27 августа в Германии молодой боксер Ваагн Саакян проведет свой четвертый поединок на профессиональном ринге
В Армении находится молодой боксер Ваагн Саакян (Давид Граф), который на профессиональном ринге под флагом Германии в первом тяжелом весе провел три поединка и во всех одержал победы. “Во всех моих поединках я одержал победы нокаутом, в двух из которых в первом раунде, и в одном – во втором. Сейчас я боксирую в 4-раундных поединках, через 2 месяца проведу 6, 8-раундные бои, затем 12-раундные”, – сказал 22 июля во время встречи с журналистами Саакян.
Боксер родился в Ереване и тренировался в боксерской школе имени Владимира Енгибаряна. В любительском боксе Саакян провел 65 поединков, в 60 из них одержал победы. В 2007 году на чемпионате Европы он завоевал бронзовую медаль.
Промоутер армянского боксера Жирайр Граф сказал, что Саакян выступает в клубе Заурленд, поскольку это в Германии самый лучший клуб. “27 августа Ваагн в Германии проведет поединок, но соперник пока неизвестен. После этого он будет отдыхать, и в начале сентября мы приедем в Армению, чтобы присутствовать на поединке Вика Дарчиняна”, – отметил Граф.