Հուլիսի 23-ին ցերեկային հանգստից հետո կշարունակվի աշխարհի շախմատի թիմային առաջնությունը, որն անցնում է չինական Նինբոյում:
6-րդ տուրում առաջնության առաջատար Հայաստանի հավաքականը կխաղա Հնդկաստանի հավաքականի հետ, որը զբաղեցնում է 8-րդ տեղը: Առաջին խաղատախտակի վրա Լևոն Արոնյանը կխաղա Պենտալ Հարիկրիշնայի հետ, Սերգեյ Մովսիսյանը՝ Կրիշնան Սաշիկիրանի հետ, Վլադիմիր Հակոբյանը՝ Սուրյա Գանգուլիի հետ և Գաբրիել Սարգսյանը՝ Պարիմարջան Նեգիի հետ:
Հայաստան-Հնդկաստան հանդիպումից բացի տեղի կունենա հետևյալ հանդիպումները՝ Ռուսաստան-Ուկրաինա, Իսրայել-Ադրբեջան, ԱՄՆ-Հունգարիա և Եգիպտոս-Չինաստան:
Հայաստանի հավաքականը 13,5 միավորով զբաղեցնում է առաջին տեղը, Ռուսաստանն ունի 12 միավոր, իսկ Հունգարիան՝ 11,5:

23 июля после дневного отдыха продолжится командный чемпионат мира по шахматам, который проходит в китайском городе Нинбо.
В 6 туре лидер чемпионата сборная Армении сыграет против сборной Индии, которая занимает 8 место. На первой доске Левон Аронян сыграет против Пентала Харикришны, Сергей Мовсисян – против Кришнана Сашикираны, Владимир Акопян – против Сурья Гангули и Габриель Саркисян – против Паримарджана Неги.
Кроме встречи Армения-Индия состоятся следующие партии: Россия – Украина, Израиль – Азербайджан, США – Венгрия и Египет – Китай.