«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը` Beeline) հայտարարում է Beeline Extreme 2011 արտաճանապարհային մեքենաների վարման առաջին միջազգային բաց առաջնության ավարտի մասին: Որպես մրցույթի կազմակերպիչ հանդես է եկել «4×4 Off Road» ակումբը` «ԱրմենՏել» ընկերության աջակցությամբ:
Առաջնությանը մասնակցել է 25 թիմ Հայաստանից, Վրաստանից և Իրանից` 20 ավտոմեքենայով և 5 կվադրացիկլով: Պրոֆեսիոնալ դասում առաջին տեղը զբաղեցրեց Վրաստանը ներկայացնող Թեյմուրատ Շերգելաշվիլին` Mitsubishi Pajero ավտոմեքենայով: Սիրողական դասում առաջատար դարձավ Վրաստանի մեկ այլ ներկայացուցիչ Դավիթ Մամուկաշվիլին, ով հանդես էր գալիս Jeep Wrangler ավտոմեքենայով: Կվադրացիկլի մրցմանն աչքի ընկավ հայաստանցի մասնակից Էդուարդ Գայֆաջյանը: Մրցանակային տեղեր զբաղեցրած մասնակիցները «ԱրմենՏել» ընկերության կողմից ստացան նեթբուքեր և սմարթֆոններ:
«Beeline ապրանքանիշն ասոցացվում է դրական էմոցիաների, պայծառ ոճի և գործողությունների ազատության հետ: Մենք ուրախ ենք աջակցելու Հայաստանի համար նոր մարզաձևի տարածմանը և առաջնության բոլոր մասնակիցներին և բազմաթիվ հանդիսատեսներին հաղորդելու դրական էմոցիաների նոր լիցք և անսահման ադրենալին», – նշեց «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն, հայտնում է ընկերության մամլո ծառայությունը:
Jeep Trial` արտաճանապարհային մեքենաներ վարելու հմտության առաջնություն է: Jeep Trial առաջնության ժամանակ ճանապարհը հաղթահարելու հիմնական չափանիշը ճշգրտություն և հստակությունն է: Առաջնություներին կարող են մասնակցել տարբեր ավտոմեքենաներ` ջիպեր, բեռնատարներ:

25 Июль 2011 - 12:38 AMT
ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявило о завершении первого открытого первенства по управлению внедорожниками Beeline Extreme 2011. Организатором соревнований выступил клуб 4×4 Off Road Club при поддержке компании «АрменТел».
В соревновании приняли участие 25 команд из Армении, Грузии и Ирана на 20 автомобилях и 5 квадроциклах. В профессиональной категории первое место занял участник из Грузии Теймураз Шергелашвили на автомобиле Mitsubishi Pajero. Среди любителей победителем стал еще один представитель Грузии Давид Мамукашвили, выступивший на автомобиле Jeep Wrangler. В классе квадроциклов отличился Эдуард Гайфаджян. Обладатели призовых мест получили нетбуки и смартфоны от компании «АрменТел».
«Бренд Beeline традиционно ассоциируется с позитивными эмоциями, яркостью и свободой действий. Мы рады возможности поддержать новый для Армении вид спорта и подарить всем участникам соревнований и многочисленным зрителям новый заряд положительных эмоций и массу адреналина», – сказал Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
Jeep Trial – соревнование на мастерство управления внедорожником. Основным критерием успешного прохождения трассы в Jeep Trial является точность и чёткость. Участие в соревнованиях могут принять самые разные автомобили – от джипов до грузовиков.