2013թ. բռնցքամարտի աշխարհի առաջնությունը կանցնի Ղազախստանի մայրաքաղաք Աստանայում: Նման որոշում է կայացվել Սիրողական բռնցքամարտի միջազգային ասոցիացիայի (AIBA) գործկոմի նիստում: AIBA գործկոմի անդամները միաձայն հավանություն են տվել Աստանայի թեկնածությանը, հաղորդում է lenta.ru-ն:
Այն մասին, որ ԱԱ-2013-ը կանցնի Ղազախստանում, օգոստոսի 1-ին հայտնել է AIBA նախագահ Ու Ցզինգոն: Դա տեղի ունեցավ Աստանայում, որտեղ հուլիսի 31-ին ավարտվեց պատանի բռնցքամարտիկների աշխարհի առաջնությունը:
2011թ. բռնցքամարտի աշխարհի առաջնությունը տեղի կունենա Բաքվում: Մրցաշարը մեկնարկում է սեպտեմբերի 22-ին և կավարտվի հոկտեմբերի 10-ին, կխաղարկվեն 2012թ. Լոնդոնի օլիմպիական խաղերի ուղեգրերը:

2 Август 2011 - 09:45 AMT
Чемпионат мира по боксу 2013 года пройдет в Астане (Казахстан). Это решение было принято на заседании исполнительного комитета Международной ассоциации любительского бокса (AIBA). Члены исполкома поддержали кандидатуру Астаны единогласно, передает lenta.ru.
О том, что ЧМ-2013 пройдет в Казахстане, 1 августа сообщил президент AIBA У Цзинго. Это произошло на пресс-конференции в Астане, где 31 июля завершился чемпионат мира среди юниоров.
Чемпионат мира по боксу 2011 года пройдет в столице Азербайджана Баку. Турнир стартует 22 сентября и завершится 10 октября, и будут разыграны путевки на лондонские Олимпийские игры 2012 года.