Օգոստոսի 13-ին Իսպանիայի Բենիդորմ քաղաքում քիք-բռնցքամարտիկ Վարդան Մնացականյանը, որը բնակվում և մարզվում է Իսպանիայում, սակայն ներկայացնում է Հայաստանը, մենամարտ կանցկացնի Պորտուգալիայի եռակի չեմպիոն Ռուբեն Ալմեյդայի հետ:
«Ես մարզվում եմ օրական երկու անգամ, առավոտյան աշխատում եմ մարզավիճակիս վրա, իսկ երեկոյան տեխնիկական մարզումներ ունեմ: Մարզիչ Ռիկարդո Բենավենտի հետ լավ ուսումնասիրել ենք իմ մերձակա մրցակցի մենամարտերը»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Մնացականյանը:
Մարզիկի խոսքով, Ալմեյդան բարձրահասակ է, ինչը նրան թույլ է տալիս հեռավորություն պահպանել հակառակորդից և քիչ հարվածներ ստանալ:
«Սակայն մենք մարզչիս հետ տքնաջան աշխատում ենք, և մենամարտի ժամանակ ես կջանամ Ալմեյդային տարածություն չթողնել ու հարվածներ հասցնել ձեռքերով ու ոտքերով»,- ավելացրել է մարզիկը:
Նոյեմբերի 12-ին Մնացականյանը WFCA չեմպիոնի գոտու համար իր ուժերը կչափի Իսպանիայի երկակի չեմպիոն, Եվրոպայի չեմպիոն և աշխարհի արծաթե մեդալակիր Պեդրո Ֆիլիպեի հետ. «Ելույթ եմ ունենալու այլ քաշային կարգում` 63,5կգ: Մենամարտը տեղի կունենա իսպանական Բարակալդո քաղաքում և կտևի 5 ռաունդ` 3-ական րոպե տևողությամբ»:

13 августа в испанском городе Бенидорм кик-боксер Вардан Мнацаканян, который живет и тренируется в Испании, но представляет Армению, проведет бой против трехкратного чемпиона Португалии Рубена Алмейды.
“Я тренируюсь два раза в день, утром работаю над физической подготовкой, а вечером – у меня технические тренировки. С тренером Рикардо Бенавентом хорошо изучили бои моего ближайшего соперника”, – в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал Мнацаканян.
По словам спортсмена, Алмейда высокого роста, что позволяет ему держать дистанцию и получать мало ударов.
“Но мы с тренером работаем очень усердно, и во время поединка постараюсь не дать сопернику пространства и бить руками и ногами”, – добавил спортсмен.
12 ноября Мнацаканян за чемпионский пояс WFCA проведет поединок с двукратным чемпионом Испании, чемпионом Европы и серебряным призером мира Педро Фелипе: “Буду выступать в другой весовой категории – 63,5 кг. Поединок пройдет в испанском городе Баракальдо и продлится 5 раундов по 3 минуты”.