Հայաստանի հունահռոմեական ըմբշամարտի հավաքականն ավարտել է իր հավաքը Երևանի հավաքական թիմերի տեխնիկական կենտրոնում: Այժմ ըմբիշները մարզվում են անձնական մարզիչների հետ:
Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ, օլիմպիական չեմպիոն Լևոն Ջուլֆալակյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ հավաքի ժամանակ նրանք ամեն հնարավորն արեցին, որպեսզի տղաները լավ մարզավիճակում լինեն:
«Մինչ աշխարհի առաջնությունը մեկ ամիս է մնացել և նախապատրաստման յուրաքանչյուր փուլ շատ կարևոր է մեզ համար: Այժմ մեր առջև խնդիր է դրված աշխատել մեր մասնակիցների տեխնիկատակտիկական, ուժային, ֆունկցիոնալ որակների, արագության վրա, որպեսզի աշխարհի առաջնությունում նրանք ցույց տան, թե ինչի են ընդունակ»,-ասել է Ջուլֆալակյանը:
Օգոստոսի 11-ին հունահռոմեական ոճի հայ ըմբիշները Բելառուսում համատեղ հավաք կանցկացնեն Բելառուսի, Վրաստանի ու Ֆրանսիայի հավաքականների հետ:
Օգոստոսի 11-ին հունահռոմեական ոճի հայ ըմբիշները Բելառուսում համատեղ հավաք կանցկացնեն Բելառուսի, Վրաստանի ու Ֆրանսիայի հավաքականների հետ: Օգոստոսի 25-ին կվերադառնանք Երևան, վերջին հավաքն այստեղ կանցկացնենք և հետո կմեկնենք Ստամբուլ, որտեղ սեպտեմբերի 11-ից կսկսվի աշխարհի վարկանիշային առաջնությունը»:

5 Август 2011 - 10:39 AMT
Армянские греко-римские борцы в Белоруссии проведут совместные сборы со сборными Белоруссии, Грузии и Франции
Сборная Армении по греко-римской борьбе завершила свои сборы в техническом центре сборных команд в Ереване. Теперь борцы приступили к тренировкам с личными тренерами.
Главный тренер сборной Армении, Олимпийский чемпион Левон Джулфалакян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что во время этих сборов они сделали все возможное, чтобы ребята находились в хорошей физической форме.
“До чемпионата мира остался месяц, и каждый этап подготовки очень важен для нас. Сейчас перед нами задача хорошо подготовить технико-тактические, скоростно-силовые и функциональные качества наших спортсменов, чтобы на чемпионате мира они показали все, на что способны”, – отметил Джулфалакян.
11 августа армянские греко-римские борцы отправятся в Белоруссию, где проведут совместные учебно-тренировочные сборы со сборными Белоруссии, Грузии и Франции. “25 августа вернемся в Ереван, последние сборы проведем здесь и затем отправимся в Стамбул, где с 11 сентября начнется рейтинговый чемпионат мира”, – сообщил тренер.