Ռուսաստանի առաջնության 19-րդ տուրում «Կրասնոդարը», որի գույներն է պաշտպանում Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը, հաղթել է «Ամկարին»՝ երկու անպատասխան գնդակ ուղարկելով մրցակցի դարպասը:
Խաղից հետո «Կրասնոդարի» գլխավոր մարզիչ Սլավոլյուբ Մուսլինն ասել է, որ այդ խաղը հաստատում է իր թիմի լավ մարզավիճակը: «Մենք վերահսկում էինք խաղը՝ պահում էինք գնդակը, լավ պահեր ունեցանք, «Ամկարի» մասին դա չես ասի: Կարծում եմ, որ մեր հաղթանակը տրամաբանական էր»,-Մուսինի խոսքերն է մեջբերում ակումբի պաշտոնական կայքը:
Հաղթանակից հետո «Կրասնոդարը» վաստակել է 26 միավոր և Ռուսաստանի առաջնության 9-րդ հորիզոնականում է: «Կրասնոդարի» հաջորդ խաղը տեղի կունենա օգոստոսի 14-ին, մրցակիցը կլինի «Կռիլյա Սովետով» ակումբը:

В 19 туре чемпионата России “Краснодар”, цвета которого защищает нападающий сборной Армении Юра Мовсисян, встретился с “Амкаром” и победил со счетом 2:0.
После игры главный тренер “Краснодара” Славолюб Муслин сказал, что эта игра подтверждает хорошую форму его команды. “Мы контролировали игру – держали мяч, имели хорошие моменты, в то время как у “Амкара” их практически не было. Думаю, что мы логично победили”,- слова Муслина передает официальный сайт клуба.
После победы “Краснодар” набрал 26 очков и в чемпионате занимает 9 место. Следующий матч команда Мовсисяна проведет 14 августа, соперником будет “Крылья Советов”.