Անգլիայի և Հոլանդիայի ազգային հավաքականների միջև ընկերական հանդիպումը, որը նշանակված էր օգոստոսի 10-ին և պետք է կայանար Մեծ Բրիտանիայի մայրաքաղաքում, չի կայանա: Պատճառ են դարձել զանգվածային անկարգությունները Լոնդոնում: Լոնդոնյան ոստիկանության ողջ ուժերն ուղղված են ավազակների դեմ պայքարին, ուստի ոստիկանները չէին կարողանա կարգուկանոն ապահովել ֆուտբոլային հանդիպման ժամանակ:
Հանդիպումը չեղյալ հայտարարելու մասին տեղեկատվությունը հաստատել են Անգլիայի Ֆուտբոլի ասոցիացիայի և Հոլանդիայի Ֆուտբոլի ասոցիացիայի պաշտոնական կայքերը: Հոլանդացիներին խաղի չեղյալ լինելու մասին հաղորդել են նախքան թիմը կմեկներ Լոնդոն:
Լոնդոնում անկարգությունները սկսվել են Տոտտենհեմի շրջանում օգոստոսի 6-ին, երբ տեղի բնակիչների ամբոխը հավաքվել էր ոստիկանական բաժանմունքի մոտ, որպեսզի բողոք հայտնի Մարկ Դագգանի սպանության կապակցությամբ, որը զոհվել է ոստիկանության հետ փոխհրաձգության ժամանակ:

9 Август 2011 - 09:22 AMT
Товарищеский матч между национальными сборными Англии и Голландии, который назначен на 10 августа и должен был пройти в столице Великобритании, не состоится. Причиной стали массовые беспорядки в Лондоне. Все силы лондонской полиции брошены на борьбу с хулиганами, поэтому обеспечить порядок на футбольном матче полицейские не смогли бы.
Информацию об отмене матча подтвердили официальные сайты Ассоциации футбола Англии (FA) и Ассоциации футбола Голландии. Голландцам сообщили об отмене игры до того, как команда вылетела в Лондон.
Беспорядки в Лондоне начались в районе Тоттенхэма 6 августа, когда толпа местных жителей собралась у полицейского участка, чтобы выразить протест в связи с убийством Марка Даггана, который погиб в перестрелке с полицией.