9 Օգոստոս 2011 - 14:02 AMT
Օգոստոսի 10-ին Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականը Լիտվայում` Ստյապոնաս Դարյուսի և Ստասիս Գիրենասի անվան մարզադաշտում, որը մոտ 9200 հանդիսատես է տեղավորում, ընկերական հանդիպում կանցկացնի այդ երկրի հավաքականի հետ: Հանդիպումը նշանակված է երևանյան ժամանակով 21:00-ին:
Հայկական պատվիրակությունն այսօր Կաունաս է ժամանել և երևանյան ժամանակով 21:00-ին կանցկացնի առաջին մարզումը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում նշել է Հայաստանի հավաքականի և լեհական «Լեխիայի» պաշտպան Լևոն Հայրապետյանը, իրենք կանեն ամեն ինչ, որպեսզի հաղթանակի հասնեն այս խաղում, քանի որ սեպտեմբերին իրենց շատ կարևոր հանդիպումներ են սպասվում: Այս ընկերական հանդիպմանը Հայաստանի հավաքականի կազմում պատրաստվում են 4 նորեկներ, որոնց մասին պաշտպանն ասել է հետևյալը. «Նրանցից շատերի հետ ես ծանոթ եմ «Փյունիկի» կազմում անցկացրած հանդիպումներից, նրանք բոլորն էլ լավ մարզիկներ են, և լավ է, որ մենք մի թիմում ենք հանդես գալիս»,- ասել է Հայրապետյանը:
Հանդիպումը Հայաստանի և Լիտվայի հավաքականների մարզիչներ Վարդան Մինասյանին և Ռայմոնդաս Ժուտաուտասին հնարավորություն կընձեռի տեսնելու, թե իրենց թիմերը որքանով են պատրաստ Եվրոպայի 2012թ. առաջնության խմբային փուլի սեպտեմբերյան հանդիպումներին: Հայաստանի հավաքականը B խմբում սեպտեմբերի 2-ին կհանդիպի Անդորրայի հավաքականի հետ, իսկ ամսի 6-ին` սլովակների, երկու հանդիպումներն էլ արտագնա են լինելու: Իսկ Լիտվայի հավաքականը սեպտեմբերի 2-ին Կաունասում կհանդիպի I խմբից դուրս մնացած Լիխտենշտեյնի հավաքականի հետ, իսկ 4 օր անց իր ուժերը կչափի Շոտլանդիայի հավաքականի հետ:

10 августа сборная Армении по футболу в Литве на стадионе имени Стяпонаса Дарюса и Стасиса Гиренаса, который вмещает около 9200 зрителей, проведет товарищеский матч против сборной этой страны. Матч назначен в 21:00 по ереванскому времени.
Армянская делегация прибыла в Каунас и в 21:00 по ереванскому времени проведет первую тренировку.
Как в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net отметил защитник сборной Армении и польской “Лехии” Левон Айрапетян, они сделают все, чтобы достичь победы в этой игре, поскольку в сентябре их ожидают очень важные матчи. В сборной Армении в этом матче к товарищеской игре готовятся 4 новичка, о них защитник сказал следующее: “Со многими из них я знаком по играм в составе “Пюника”, они все отличные ребята и хорошо, что мы выступаем в одной команде”, – сказал Айрапетян.
Матч даст возможность наставникам сборных Армении и Литвы Вардану Минасяну и Раймондасу Жутаутасу увидеть насколько их команды готовы к сентябрьским матчам группового этапа чемпионата Европы 2012 года. Сборная Армении в группе В 2 сентября сыграет против сборной Андорры, а 6 – со словаками, оба матча будут гостевыми. А сборная Литвы 2 сентября в Каунасе сыграет с аутсайдером группы I – со сборной Лихтенштейна, а 4 дня спустя померится с силами со сборной Шотландии.