22 Օգոստոս 2011 - 07:21 AMT
Օգոստոսի 14-21-ը Երևանում 3240 մարզիկներ 125 քաղաքներից 10 մարզաձևերում մասնակցեցին 5-րդ Համահայկական խաղերին:
Փակման արարողությանը ներկա էր Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը, որը շնորհավորեց բոլոր մասնակիցներին և մաղթեց, որպեսզի բոլոր խաղերում մասնակիցների թիվն ավելանա:
Ընդհանուր թիմային հաշվարկով Երևանը 41 մեդալներով զբաղեցրել է 1-ին տեղը: «Լավագույն մարզական պատվիրակություն» անվանակարգում հաղթել է Բուենոս Այրեսը, ամենաանկեղծ խաղը ցուցադրել են Ուրմիայի մարզիկները: «Մարզական ոգի և հանդուրժողականություն» անվանակարգին են արժանավել Չալդիրի մարզիկները, իսկ Համահայկական խաղերի «Հայտնություն» անվանակարգում հաղթել է Սասունի թիմը: Վերջապես, միսս Համահայկական խաղեր է դարձել է Երուսաղեմից Քրիստինե Նաջարյանը, բոլոր հաղթողներին պարգևատրել է Սերժ Սարգսյանը:

22 Август 2011 - 07:21 AMT
14 – 21 августа 3240 спортсменов из 125 городов в 10 видах спорта приняли участие в пятых Панармянских играх в Ереване.
На церемонии закрытия Панармянских игр присутствовал президент Армении Серж Саргсян, который поздравил всех участников и пожелал, чтобы с каждым годом число участников игр увеличивалось.
В общекомандном зачете Ереван занял первое место с 41 медалью. В номинации “Лучшая спортивная делегация” победителем стал Буэнос-Айрес, самую честную игру показали спортсмены из Урмии. В номинации “Спортивный дух и терпеливость” победы удостоились спортсмены из Чалдыра, а “Явлением” Панармянских игр стала команда из Сасуна. И наконец, мисс Панармянских игр стала спортсменка из Иерусалима Кристине Наджарян. Всех номинантов наградил Серж Саргсян.