2011-ի հունվար-հուլիսին Հայաստանում պանրի արտադրությունն աճել է 2.7 տոկոսով 2010-ի նույն շրջանի համեմատ և կազմել է 10227 տոննա: Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, հաշվետու շրջանում կաթի արտադրությունն ավելացել է 1.1 տոկոսով` կազմելով 231.6 մլն լիտր, իսկ կաթնաշոռի արտադրությունն ավելացել է 14 տոկոսով` 476 տոննա:
2011-ի հունվար-հուլիսին յոգուրտի արտադրությունն ավելացել է 75.9 տոկոսով (302.7 տոննա), մայոնեզի արտադրությունն ավելացել է 18.7 տոկոսով (41.2 տոննա), կեֆիրի արտադրությունը` 6.9 տոկոսով (144.9 տոննա), միաժամանակ 1.9 տոկոսով կրճատվել է մածունի արտադրությունը (1795.5 տոննա) և 11.9 տոկոսով` թթվասերի արտադրությունը (1568.1 տոննա):

2 Сентябрь 2011 - 08:02 AMT
В январе-июле 2011 года в Армении производство сыра увеличилось на 2,7% по сравнению с аналогичным периодом 2010 года и составило 10227 тонн. Как сообщает Национальная статистическая служба республики, производство молока в отчетном периоде увеличилось на 1,1%, составив 231,6 млн. литров, а производство творога увеличилось на 14% – 476 тонн.
В январе-июле 2011 года возросло производство йогурта на 75,9% (302,7 тонны), на 18,7% увеличилось производство майонеза (41,2 тонны), кефира на 6,9% (144,9 тонны), при этом сократилось производство мацони – на 1,9% (1795,5 тонны) и производство сметаны – на 11,9% (1568,1 тонны).