3 Սեպտեմբեր 2011 - 06:44 AMT
3:0 հաշվով Անդորրայի հանդեպ հաղթանակից հետո Հայաստանի հավաքականի մարզիչ Վարդան Մինասյանն ասել է,որ խաղը բավականին բարդ էր:
«Հոգեբանորեն մեզ չափազանց հարկավոր էր հաղթանակը Անդորրայի հանդեպ, քանի որ մինչ այդ մենք պարտություն էինք կրել Ռուսաստանից ու Լիտվայից: Իմ սաները գրեթե 100 տոկոսով լուծեցին դրված առաջադրանքը»,-Մինասյանին է մեջբերում ՀՖՖ պաշտոնական կայքը:
Անդորրայի գլխավոր մարզիչ Կոլդո Ալվարեսը գտնում է, որ հայկական թիմի ֆուտբոլիստներն ավելի փորձառու են և խաղն իրենց ձեռքը վերցրեցին: Հաջորդ խաղը Անդորրան կանցկացնի Մակեդոնիայի հետ, և Ալվարեսը գտնում է, որ խաղը կստացվի, քանի որ իր սաները բավականին լավ խաղացին Հայաստանի հետ խաղի սկզբնական մասում:
Հաղթանակից հետ Հայաստանի հավաքականը ԵԱ-2012 ընտրական փուլի B խմբում զբաղեցնում է 4-րդ տեղը 11 միավորով՝ զիջելով երեք միավորով Իռլանդիային ու Սլովակիային: Սլովակիայի հետ Հայաստանը կխաղա սեպտեմբերի 6-ին Ժիլինում: Խմբի առաջատարն է Ռուսաստանի հավաքականը 16 միավորով, որը նվազագույն հաշվով հաղթեց Մակեդոնիային:

После победы над сборной Андорры со счетом 0:3 в отборочном турнире чемпионата Европы 2012 года, наставник сборной Армении Вардан Минасян сказал, что матч получился сложный.
“Психологически нам очень была нужна эта победа, поскольку до этого в матчах со сборными России и Литвы потерпели поражения. Мои подопечные почти на сто процентов решили поставленную перед ними задачу”,- слова Минасяна передает официальный сайт Федерации футбола Армении.
По словам главного тренера сборной Андорры Кольдо Алвареса, в составе армянской команды выступают более опытные футболисты, и во время игры они постепенно взяли игру в свои руки. Следующий матч Андорра проведет против сборной Македонии, и Алварес считает, что игра у них получится, поскольку его футболисты в начале матча с Арменией сыграли неплохо.
После победы, сборная Армении в группе В отборочного цикла ЧЕ-2012 набрала 11 очков и занимает 4 место, уступая Ирландии и Словакии на три очка. Со сборной Словакии Армения сыграет 6 сентября в Жилине. Лидером группы стала сборная России с 16 очками, которая с минимальным счетом победила сборную Македонии.