6 Սեպտեմբեր 2011 - 06:36 AMT
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը «Ժիլինա» մարզադաշտում մարզում է անցկացրել Եվրո-2012 ընտրական փուլի Սլովակիայի հետ խաղից առաջ, որը տեղի կունենա սեպտեմբերի 6-ին Երևանի ժամանակով 23:15-ին:
Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը նշել է, որ խաղը բարդ կլինի, քանի որ արտագնա խաղ է: «Մենք լուրջ ենք վերաբերվում Սլովակիայի հետ խաղին և պատրաստ ենք հաղթելու: Մեկնարկային կազմում փոփոխություններ կլինեն, քանի որ խաղալու ենք հակառակորդի դաշտում: Խաղի ռազմավարությունը նույնպես կտարբերվի մեր առաջին հանդիպումից, սակայն կան սկզբունքներ, որոնց մենք հավատարիմ կմնանք»,-Մինասյանի խոսքերն է մեջբերում ՀՖՖ պաշտոնական կայքը:
Երևանում կայացած առաջին խաղում Հայաստանի հավաքականը հաղթեց Սլովակիային 3:1 հաշվով, գոլերի հեղինակներ դարձան Յուրա Մովսիսյանը, Գևորգ Ղազարյանը և Հենրիխ Մխիթարյանը, սլովակների կազմում աչքի ընկավ Վլադիմիր Վայսը:

6 Сентябрь 2011 - 06:36 AMT
Национальная сборная Армении по футболу на стадионе “Жилина” провела тренировку перед матчем отборочного этапа чемпионата Европы 2012 года со сборной Словакией, который пройдет 6 сентября в 23:15 по ереванскому времени.
Главный тренер сборной Вардан Минасян отметил, что матч будет сложным, поскольку сборная играет на выезде. “Мы настроены серьезно и готовы победить. В стартовом составе будут изменения, поскольку матч на поле соперника. Стратегия игры тоже отличится от нашей первой встречи, но есть принципы, которым мы будем верны”,- передает слова Минасяна официальный сайт Федерации футбола Армении.
В первой игре в Ереване сборная Армении победила Словакию со счетом 3:1, авторами голов стали Юра Мовсисян, Геворг Казарян и Генрих Мхитарян, в составе словаков отличился Владимир Вайсс.
Минасян так же отметил, что Словакия ему нравится как команда, которая очень организованна и тактически подготовлена.