7 Սեպտեմբեր 2011 - 06:05 AMT
«Շնորհավորում եմ Հայաստանի հավաքականին գերազանց խաղի առթիվ: Նրանք շատ ավելի ուժեղ էին, հատկապես երկրորդ խաղակեսում: Մեր խմբում նախկինի պես ոչինչ պարզ չէ, սակայն, մենք այլևս շանս չունենք, եզրափակիչ փուլ կարող են դուրս գալ Իռլանդիայի, Ռուսաստանի ու Հայաստանի հավաքականները, գտնում է Վլադիմիր Վայսը:
Հայաստանի հավաքականի գոլերի հեղինակ դարձան Յուրա Մովսիսյանը, Հենրիխ Մխիթարյանը, Գևորգ Ղազարյանն ու Արթուր Սարկիսովը: Թիմերի առաջին հանդիպումը, որն անցավ Երևանում 2010թ. հոկտեմբերի 8-ին, նույնպես ավարտվեց հօգուտ Հայաստանի: Այն ժամանակ հայ ֆուտբոլիստները հաղթեցին 3:1 հաշվով, հետաքրքրական է, որ այն ժամանակ նույնպես գոլեր խփեցին Մովսիսյանը, Մխիթարյանը և Ղազարյանը:
Վարդան Մինասյանի սաները վաստակեցին 14 միավոր և Եվրոպայի 2012 առաջնության ընտրական փուլի B խմբում բարձրացան 3-րդ տեղը: Խմբի առաջատարն է Ռուսաստանի հավաքականը, որը ոչ ոքի խաղաց Իռլանդիայի հետ՝ 0:0 և վաստակեց 17 միավոր: Իռլանդիան 15 միավորով երկրորդ տեղում է:

7 Сентябрь 2011 - 06:05 AMT
“Поздравлю сборную Армении за отличную игру. Они были намного сильнее, особенно во втором тайме. В нашей группе по-прежнему ничего не ясно, но у нас больше нет шансов, а Ирландия, Россия и Армения могут выйти в финальную стадию”,- после поражения от сборной Армении со счетом 0:4 сказал главный тренер сборной Словакии Владимир Вайсс.
Голы сборной Армении забили Юра Мовсисян, Генрих Мхитарян, Геворг Казарян и Артур Саркисов. Первая встреча команд, которая прошла в Ереване 8 октября 2010 года, тоже завершилась в пользу армянской команды. Тогда армянские футболисты победили со счетом 3:1, и, интересно, что тогда голы тоже забили Мовсисян, Мхитарян и Казарян.
Подопечные Вардана Минасяна заработали 14 очков и в группе В отборочного этапа чемпионата Европы 2012 года поднялась на 3 место. В группе лидирует сборная России, которая сыграла вничью с Ирландией – 0:0 и заработала 17 очков, Ирландия с 15 очками на втором месте.