Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը արտագնա խաղում 4: 0 հաշվով Սլովակիայի հանդեպ տարած հաղթանակից հետո նշել է, որ իրենք Ժիլինա էին ժամանել միայն հաղթելու տրամադրվածությամբ: «Սակայն, ես նույնիսկ չէի կարող ենթադրել, որ ամեն ինչ այսպես կստացվի: Սլովակները գերազանց են պաշտպանվում և ցույց են տալիս կազմակերպված ֆուտբոլ: Սակայն, իմ սաները հիանալի խաղացին, ես հպարտանում եմ նրանցով»,-Մինասյանի խոսքերն է մեջբերում Սլովակիայի ֆուտբոլի միության պաշտոնական կայքը:
Հայաստանի հավաքականի մարզիչը հայտարարել է նաև, որ թիմը պահպանում է Եվրո-2012 փլեյ-օֆ դուրս գալու համար պայքարելու շանսերը: Ըստ նրա, այժմ Հայաստանի մարզչական շտաբը կվերլուծի սլովակների հետ խաղը և կպատրաստվի Մակեդոնիայի հետ խաղին, որը տեղի կունենա հոկտեմբերի 7-ին Երևանի հանրապետական մարզադաշտում:
Հաղթանակից հետո հայկական թիմը վաստակեց 14 միավոր և Եվրոպայի 2012 առաջնության ընտրական փուլի B խմբում բարձրացավ 3-րդ տեղը: Խմբի առաջատարն է Ռուսաստանի հավաքականը, որը ոչ ոքի խաղաց Իռլանդիայի հետ՝ 0:0 և վաստակեց 17 միավոր: Իռլանդիան 15 միավորով երկրորդ տեղում է:

7 Сентябрь 2011 - 06:12 AMT
Вардан Минасян: Сборная Армении сохраняет шанс побороться за выход в плей-офф чемпионата Европы 2012 года
Наставник сборной Армении Вардан Минасян после гостевой победы над сборной Словакии со счетом 4:0, отметил, что они прилетели в Жилину только за победой. «Но я даже не мог предположить, что все так получиться. Словаки отлично обороняются и показывают организованный футбол. Но мои подопечные играли превосходно, и я горжусь ими»,- слова Минасяна передает официальный сайт словацкого футбольного союза.
Наставник сборной Армении также заявил, что команда сохраняет шанс побороться за выход в плей-офф чемпионата Европы 2012 года. Теперь, по его словам, тренерский штаб Армении проанализирует матч со словаками и будет готовиться к игре с Македонией, который состоится 7 октября в Ереване на республиканском стадионе.
После победы армянская команда с 14 очками в группе В поднялась на 3 место, сборная России с 17 очками на первом месте, а Ирландия с 15 очками на 2.