13.10.2000. ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ, ԵՐԵՎԱՆ.ԱՄՆ նախագահ Բիլ Քլինթոնը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Դենիս Հասթերթի հետ եւ վերջինիս խնդրել է չընդունել «Հայկական բանաձեւը»:
Այս մասին գրում են թուրքական լրատվամիջոցները` վկայակոչելով ԱՄՆ Ազգային անվտանգության խորհրդի խոսնակ Քրոուլիին:
«Նախագահ Քլինթոնը եւ խոսնակ Հասթերթը «Հայկական բանաձեւի» հետ կապված հարցերը քննարկել են «երես առ երես» հանդիպման ժամանակ: ԱՄՆ նախագահը նշել է, որ Բանաձեւի ընդունման դեպքում կարող են առաջ գալ անցանկալի հետեւանքներ», – ասել է Քրոուլին: –0–

13 Октябрь 2000 - 12:06 AMT
ПРЕЗИДЕНТ США ПРОСИЛ СПИКЕРА ПАЛАТЫ ПРЕДСТАВИТЕЛЕЙ КОНГРЕССА НЕ ПРИНИМАТЬ “АРМЯНСКУЮ РЕЗОЛЮЦИЮ”, ПИШЕТ ТУРЕЦКАЯ ГАЗЕТА
13.10.2000, МЕДИАМАКС, ЕРЕВАН. Президент США Билл Клинтон встретился со спикером Палаты Представителей Конгресса США Деннисом Хастертом и просил его не принимать “Армянскую Резолюции”. Об этом сообщает турецкая газета Star со ссылкой на споксмена Совета Национальной Безопасности США Кроули.
“Президент Клинтон и спикер Хастерт обсуждали вопросы, связанные с “Армянской” Резолюцией с глазу на глаз. Президент отметил, что в случае принятия Резолюции могут возникнуть серьезные нежелательные последствия”, – сказал Кроули. –0–