7 Սեպտեմբեր 2011 - 11:29 AMT
Հայաստանի հավաքականի ավագ Սարգիս Հովսեփյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում խոստովանել է, որ Euro-2012-ի ուղեգրի համար պայքարը B խմբում դեռ նոր է սկսվում: Սեպտեմբերի 6-ին հայ ֆուտբոլիստները Ժիլինայում 4:0 հաշվով ջախջախեցին Սլովակիայի հավաքականին և 14 միավորով իրենց խմբում բարձրացան երրորդ տեղը: «Մենք բոլորս պատրաստ էինք այդ հանդիպմանը և գիտեինք, որ մեզ համար դժվար է լինելու խաղալ առաջին 20 րոպեն: Մենք ինքներս թույլ տվեցինք սլովակներին հանդիպման սկզբում առաջատար լինել: Մենք գիտեինք, որ եթե նրանք հարձակվեն, ապա պաշտպանության մեջ սխալներ թույլ կտան: Այդպես էլ եղավ, և դա շատ լավ օգտագործեցին մեր հարձակվողները»,- նշել է Հովսեփյանը:
Հայաստանի հավաքականի ավագը գտնում է, որ Սլովակիան նման պարտությունից հետո հաջորդ` Ռուսաստանի հետ հանդիպմանն անպայման կանի ամեն ինչ, որպեսզի հաղթի: «Այժմ մենք անելու ենք ամեն ինչ, որպեսզի մեր խմբում միայն առաջին տեղի համար պայքարենք և Մակեդոնիայի ու Իռլանդիայի հավաքականների հետ վերջին երկու հանդիպումներում նույնպես դրական արդյունքի հասնենք»:
Հայաստան-Մակեդոնիա հանդիպումը կկայանա հոկտեմբերի 7-ին Երևանում, իսկ չորս օր անց հայ ֆուտբոլիստները Իռլանդիայում կանցկացնեն Euro – 2012 ընտրական մրցաշարի վերջին հանդիպումը:

7 Сентябрь 2011 - 11:29 AMT
Капитан сборной Армении по футболу Саркис Овсепян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net признался, что борьба за путевку чемпионата Европы 2012 года в группе В только начинается. 6 сентября армянские футболисты со счетом 4:0 в Жилине разгромили сборную Словакии и, набрав 14 очков, вышли на третье место в своей группе. “Мы все были готовы к этому матчу и знали, что нам будет трудно сыграть первые 20 минут. Мы сами позволили словакам в начале матча играть первым номером. Мы знали, что если они будут атаковать, то в защите допустят ошибки. Так и произошло, и это отлично использовали наши нападающие”, – отметил Овсепян.
Капитан сборной Армении считает, что Словакия после такого поражения в следующем матче с Россией обязательно сделает все, чтобы победить: “Теперь мы сделаем все, чтобы в нашей группе бороться только за первое место и в последних двух матчах со сборными Македонии и Ирландии тоже достичь положительного результата”.
Матч Армения-Македония состоится в Ереване 7 октября, а четыре дня спустя армянские футболисты в Ирландии проведут последний матч в отборочном турнире EURO-2012.