8 Սեպտեմբեր 2011 - 10:24 AMT
Կրասնոդարում տեղի է ունեցել WBO վարկածով միջին քաշային կարգում աշխարհի չեմպիոն Դմիտրի Պիրոգի ու WBO վարկածով առաջին համար Գենադի Մարտիրոսյանի մենամարտին նվիրված մամլո ասուլիսը: Ըստ պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Սերգեյ Կոստենկոյի, հանդիպումը մեծ հետաքրքրություն է առաջացրել:
Նա պարզաբանել է, թե ինչու է մենամարտն անցնում հատկապես Կրասնոդարում: «Նման հանդիպում դեմ չէին լինի անցկացնել Մոսկվան ու Սանկտ Պետերբուրգը: Վճռորոշ եղավ Պիրոգի հարազատ քաղաքում մենամարտելու ցանկությունը»,-մեջբերում է Կոստենկոյին allboxing.ru-ն:
Մենամարտը տեղի կունենա սեպտեմբերի 25-ին «Օլիմպ» մարզապալատում: Մարտիրոսյան-Պիրոգ մենամարտի տոմսերի գինը 500-ից 30 հազար ռուբլի է:

8 Сентябрь 2011 - 10:24 AMT
В Краснодаре состоялась пресс-конференция, посвященная поединку между чемпионом мира в среднем весе по версии WBO Дмитрием Пирогом и первым номером рейтинга WBO Геннадием Мартиросяном. По словам президента Федерации профессионального бокса ЮФО и СКФО Сергея Костенко, поединок вызвал большой интерес.
Он пояснил, почему поединок проходит именно в Краснодаре: “Не прочь провести такое мероприятие были и Москва, и Санкт-Петербург. Решающую роль сыграло желание самого Пирога показать большой профессиональный бокс в родном городе”, – передает слова Костенко allboxing.ru.
Поединок боксеров состоится 25 сентября во дворце спорта “Олимп”. Попасть на бой Пирог – Мартиросян можно будет всего за 500 рублей. Билеты VIP зоны стоят 30 тысяч рублей.