Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը խոստովանել է, որ պատահական չի համարում 4:0 հաշվով իր թիմի հաղթանակը Սլովակիայի հանդեպ: «Սլովակիան ուժեղ թիմ է: Սկայան, մենք ուղղալի գերազանց խաղացինք, ցույց տալով այն խաղը, որը ցուցադրեցինք Անդորրայի հետ խաղում»,-Միխթարյանի խոսքերն է մեջբերում lifesports.ru-ն:
Ֆուտբոլիստը նշել է, որ այլ թիմեր, այդ թվում նաև Ռուսաստանի հավաքականը, նրան չեն հետաքրքրում, նա մտածում է միայն Հայաստանի մասին: «Առաջին անգամ մենք նման շանս ունենք: Մենք մտադիր ենք լիովին օգտագործել այն ու բոլոր ջանքերը կգործադրենք դրա համար: Ես տեսա, թե ինչպես էր մեր երկիրը ցնծում Սլովակիայի հանդեպ հաղթանակից հետո, այժմ մեր խնդիրն է, որն նման պահերը կրկնվեն: Ես հավատում եմ, որ Հայաստանի հավաքականը դուրս կգա Եվրո-2012»:
Հայաստանի հավաքականն ունի 14 միավոր և զբաղեցնում է Եվրո-2012 ընտրական փուլի B խմբի երրորդ տեղը: Հայ ֆուտբոլիստները հոկտեմբերի 7-ին Երևանում կխաղան Մակեդոնիայի հետ, իսկ հոկտեմբերի 11-ին կհյուրընկալվեն Իռլանդիայում:

9 Сентябрь 2011 - 06:59 AMT
Полузащитник сборной Армении Генрих Мхитарян признался, что не считает случайной победу своей команды над Словакией со счетом 4:0. “Словакия – сильная команда. Но мы сыграли просто здорово, и, в принципе, ту игру, которую мы показали в Андорре, ее же нам удалось продемонстрировать и в Словакии”,- слова Мхитаряна передает lifesports.ru.
Футболист отметил, что их не интересуют другие команды, в том числе и российская сборная, он думает только об Армении: “ У нас впервые появился такой шанс. Мы намерены его использовать сполна и приложим для этого все усилия. Я видел, как наша страна радовалась победе над Словакией, и теперь наша задача, чтобы такое повторялось, и не раз. Я верю, что мы выйдем на EURO-2012”.
Сборная Армении в своем активе имеет 14 очков и в группе В отборочного турнира чемпионата Европы 2012 года занимает 3 место. Армянские футболисты 7 октября в Ереване сыграют с Македонией, а 11 октября погостят в Ирландии.