Բելգրադում կայացել է Արգենտինայի թենիսի հավաքականի մամլո ասուլիսը. թիմը սեպտեմբերի 16-18 Դևիսի գավաթի կիսաեզրափակչում կմրցի Սերբիայի հավաքականի հետ: Արգենտինայի կազմում ելույթ կունենան Դավիթ Նալբանդյանը, Խուան Մոնակոն, Խուան Մարտին Դել Պոտրոն և Խուան Իգնասիո Չելան:
Արգենտինայի հավաքականի ավագ Տիտո Վասկեսը նշել է, որ Նալբանդյանը շատ կարևոր մարզիկ է իրենց համար, չնայած, որ վերջերս նա լավագույն մարզավիճակում չէ:
Թենիսիստն ինքն ընդգծել է, որ առայժմ պատրաստ չէ անցկացնել բոլոր երեք հանդիպումները. «Ես համաձայն եմ մարզչի հետ, որ զույգ և միանձնյա հանդիպումներում տարբեր թենիսիստներ խաղան: Սերբիան ֆավորիտ է համարվում, սակայն մեր թիմը կկարողանա արժանի դիմադրություն ցույց տալ նրանց: Ես ուրախ եմ, որ կկարողանամ օգնել իմ հավաքականին»,- թենիսիստի խոսքն է մեջբերում նրա երկրպագուների կայքը:
Արգենտինայի հավաքականը անհատական հանդիպումներում Սերբիային զիջում է 0:1 հաշվով, միակ պարտությունը արգենտինացիները կրել են 1964 թվականին:

В Белграде состоялась пресс-конференция сборной Аргентины по теннису, которая 16-18 сентября в полуфинале Кубка Дэвиса сыграет против сборной Сербии. В составе Аргентины выступят Давид Налбандян, Хуан Монако, Хуан Мартин Дель Потро, Хуан Игнасио Чела.
Капитан сборной Аргентины Тито Васкес отметил, что Налбандян очень важный игрок для них, несмотря на то, что в последнее время он находится не в лучшей форме.
Сам теннисист подчеркнул, что он пока не готов провести все три встречи: “Я согласен с тренером, что в парных и одиночных встречах будут играть разные теннисисты. Сербия считается фаворитом, но наша команда сможет оказать им достойное сопротивление. Я рад, что смогу помочь моей сборной”, – передает слова теннисиста сайт его болельщиков.
Сборная Аргентины в личных встречах уступает Сербии со счетом 0:1, единственное поражение аргентинцы потерпели в 1964 году.