Սեպտեմբերի 16-18-ին Բելգիայի Լոմմել քաղաքում անցնում է Եվրոպայի ձյուդոյի երիտասարդական առաջնությունը: Հայաստանը առաջնությունում ներկայացնում են 9 մարզիկներ ու մեկ մրցավար:
Մրցաշարային առաջին իսկ օրը մինչև 55 և 60 կգ քաշային կարգերում Եվրոպայի չեմպիոններ դարձան եղբայրներ Գարիկ և Գոռ Հարությունյանները, PanARMENIAN.Net-ին են հայտնել Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիայում: Մինչև 60 կգ քաշային կարգում մրցանակների արժանացած մարզիկներին պարգևատրել է Բելգիայում ՀՀ դեսպան Ավետ Ադոնցը:
Սեպտեմբերի 17-ին ելույթ կունենոն Դավիթ Ղազարյանը, Պարգև Սարիկյանը (66կգ ք/կ), Անդրանիկ Չափարյանը (73կգ ք/կ) և Մհեր Թավաքալյանը (81կգ ք/կ):

16-18 сентября в бельгийском городе Ломмел проходит молодежный чемпионат Европы по дзюдо. Армению на чемпионате представляют 9 спортсменов и один арбитр.
В первый же турнирный день в весовых категориях до 55 и 60 кг чемпионами Европы стали братья Гарик и Гор Арутюняны, сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе Федерации дзюдо Армении. Призеров в весовой категории до 60 кг наградил посол Армении в Бельгии Авет Адонц.
17 сентября на чемпионате выступят Давит Казарян, Паргев Сарикян (в/к 66), Андраник Чапарян (в/к 73) и Мгер Тавакалян (в/к 81).