Սեպտեմբերի 22-ից հոկտեմբերի 10-ը Բաքվում կայանալու է բռնցքամարտի աշխարհի վարկանիշային առաջնություն: Հայաստանի հավաքականը Ռաֆայել Մեհրաբյանի գլխավորությամբ Բաքու է մեկնելու սեպտեմբերի 21-ին:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հավաքականի գլխավոր մարզիչն ասել է, որ Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան Հայաստանի հավաքականից ստացել է անվտանգության երաշխիքներ: «Տվյալ պահին մենք մարզվում ենք Աբովյանում, և հավաքն ավարտվելու է սեպտեմբերի 20-ին: Բռնցքամարտիկները գտնվում են նորմալ մարզավիճակում և կփորձեն ամեն ինչ անել հաջող ելույթ ունենալու համար»,- նշել է Մեհրաբյանը:
Հայաստանի հավաքականի կազմում աշխարհի առաջնությանը մասնակցելու են Հովհաննես Դանիելյանը (49 ք/կ), Հովհաննես Բոչկովը (49 ք/կ), Վլադիմիր Սարուխանյանը (60 ք/կ), Հրաչիկ Ջավախյանը (64 ք/կ), Սամվել Մաթևոսյանը (69 ք/կ), Անդրանիկ Հակոբյանը (75 ք/կ), Արթուր Խաչատրյանը (81 ք/կ) և Արմեն Սիմոնյանը (+91 ք/կ):
Օլիմպիական ուղեգրեր կարող են նվաճել 1-8-րդ տեղերը զբաղեցրած բռնցքամարտիկները: Վարկանիշային մրցաշարը տեղի է ունենալու 2012-ի ապրիլին Ստամբուլում:

17 Сентябрь 2011 - 10:22 AMT
С 22 сентября по 10 октября в столице Азербайджана Баку состоится рейтинговый чемпионат мира по боксу. Сборная Армении под руководством Рафаеля Меграбяна отправится в столицу Азербайджана 21 сентября.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер сборной сказал, что от азербайджанской стороны Федерация бокса Армения получила гарантию безопасности. “На данный момент мы тренируемся в Абовяне, и сборы завершатся 20 сентября. Боксеры находятся в нормальной физической форме и постараются сделать все, для хорошего выступления ”, – отметил Меграбян.
В составе сборной Армении на чемпионат мира поедут Оганнес Даниелян (в/к 49), Оганнес Бочков (в/к 56), Владимир Саруханян (в/к 60), Грачик Джавахян (в/к 64), Самвел Матевосян (в/к 69), Андраник Акопян (в/к 75), Артур Хачатрян (в/к 81) и Армен Симонян (в/к +91).
Олимпийские путевки смогут завоевать боксеры, занявшие 1-8 места. Рейтинговый турнир пройдет и в апреле 2012 года в Стамбуле.