22 Սեպտեմբեր 2011 - 11:43 AMT
Բռնցքամարտի Բաքվի ԱԱ-ում Հայաստանի ու Ռուսաստանի հավաքականները կապրեն հատուկ պաշտպանված մարզաբազայում
Բաքվում կայանալիք բռնցքամարտի աշխարհի առաջնությանը կմասնակցեն ռեկորդային քանակությամբ մարզիկներ՝ 685 բռնցքամարտիկ աշխարհի 127 երկրից:
Բաքվում անվտանգության հատուկ միջոցներ կձեռնարկվեն Հայաստանից ու Ռուսաստանից ժամանող բռնցքամարտիկների համար:
«Ես հատուկ այցելեցի Բաքու, խնդրեցի կազմկոմիտեին, որ մեզ տեղավորեն հատուկ հսկվող տարածքում: Մեզ ընդառաջեցին, իրենք էլ են շահագրգռված, որ առաջնությունն առանց միջադեպերի անցնի: Նույն մարզաբազայում մեզ հետ կբնակվի նաև Հայաստանի հավաքականը»,-Ռուսաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի տնօրեն Եվգենի Սուդակովի խոսքերն է մեջբերում sovsport.ru-ն:
Ռուսաստանի հավաքականի կազմում հանդես են գալիս երկու հայ բռնցքամարտիկներ՝ Դավիթ Հայրապետյանն ( 51ք/կ) ու Միշա Ալոյանը ( 56ք/կ): « Հայաստանի ու Ռուսաստանի հավաքականները կապրեն հատուկ պաշտպանված մարզաբազայում՝ քաղաքի սահմաններում: Պատճառները պարզ են, դրանք քաղաքական բնույթ են կրում: Թեև ազգամիջյան բացահայտ հակամարտությունը հայերի ու ադրբեջանցիների միջև արդեն ետևում է, մենք, այնուամենայնիվ, որոշեցինք ապահովագրվել»,-հավելել է Սուդակովը:

Record number of sportsmen in the history of international box association, 685 boxers from 127 countries, will participate in World Championship in box.
Special security steps will be taken in Baku for protection of Armenian and Russian boxers.
“I flew to Baku on purpose, to ask the organizing committee to accommodate us in a protected area. I was met halfway. They are themselves concerned in holding the championship without incidents. Armenia’s squad will be located in the same base as we,” sovsport.ru quotes Director of Russian Box Federation Evgeniy Sudakov as saying.
Armenian boxers David Hayrapetyan (w/k 51) and Misha Aloyan (w/k 56) will perform in the Russian team. “As agreed with Azerbaijani Box Federation and sport leadership, during the championship Armenia’s and Russia’s teams will be accommodated separately from other teams in a protected sport base in the vicinity of the city. The reasons are political. Though open ethno political conflict times between Armenians and Azeri are behind, we decided to be on the safe side just in case,” Sudakov said.
In Baku-hosted ranking world championship in box the sportsmen will perform from September 26 to October 10.