22 Սեպտեմբեր 2011 - 12:53 AMT
Հոկտեմբերի 3-9-ը արգենտինահայ թենիսիստ Դավիթ Նալբանդյանը հանդես է գալու Ճապոնիայի բաց առաջնությունում, որը տեղի է ունենալու Տոկիոյում: Ընդհանուր մրցանակային ֆոնդը կազմում է 1 մլն 341 հազար դոլար:
Զուգախաղերում և մենախաղերում հանդես են գալու 48 թենիսիստներ, այդ թվում աշխարհի երկրորդ ռակետ Ռաֆայել Նադալը (Իսպանիա), չորրորդ ռակետ Էնդի Մարեյը (Անգլիա), իսպանացի Դավիթ Ֆերերը և այլն:
Դեկտեմբերի 2-4-ը Նալբանդյանը Դևիսի գավաթի եզրափակչում Արգենտինայի հավաքականի կազմում հանդես է գալու Իսպանիայի հավաքականի հետ:

22 Сентябрь 2011 - 12:53 AMT
3-9 октября аргентинский теннисист армянского происхождения Давид Налбандян сыграет на открытом чемпионате Японии, который пройдет в Токио. Общий призовой фонд турнира составляет 1млн 341 тыс. долларов.
В парных и одиночных встречах примут участие 48 теннисистов, в том числе, вторая ракетка мира Рафаель Надаль (Испания), четвертая ракетка Энди Марей (Англия), испанец Давид Феррер и другие.
А 2-4 декабря Налбандян в составе сборной Аргентины в Испании против сборной этой страны сыграет в финале Кубка Дэвиса.