Հայաստանի ազգային հավաքականի մարզչական շտաբը` Վարդան Մինասյանի գլխավորությամբ հրապարակել է թիմի կազմը, որը կնախապատրաստվի 2012թ. Եվրոպայի առաջնության ընտրական հանդիպումներին: Հոկտեմբերի 3-10-ը ազգային ընտրանին ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի Երևանի Ֆուտբոլի ակադեմիայում, բաց կլինի միայն հոկտեմբերի 3-ի հավաքը:
Հոկտեմբերի 7-ին հանրապետական մարզադաշտում հայկական ընտրանին կընդունի Մակեդոնիայի հավաքականին, իսկ հոկտեմբերի 11-ին` վերջին խաղում «Aviva Stadium»-ում իր ուժերը կչափի Իռլանդիայի հավաքականի հետ:
Հայաստանի ազգային հավաքական են հրավիրվել հետևյալ ֆուտբոլիստները`
Դարպասապահներ` Ռոման Բերեզովսկի («Խիմկի» Ռուսաստան) և Գևորգ Կասպարով («Միկա»):
Պաշտպաններ` Սարգիս Հովսեփյան, Արտակ Եդիգարյան, Արթուր Յուսպաշյան, Վարազդատ Հարոյան («Փյունիկ»), Հրայր Մկոյան («Միկա»), Ռոբերտ Արզումանյան («Յագելոնիա», Լեհաստան), Վալերի Ալեքսանյան («Սանատ Նաֆթ», Իրան), Լևոն Հայրապետյան («Լեխիա», Լեհաստան):
Կիսապաշտպաններ` Արթուր Եդիգարյան («Բանանց»), Հենրիխ Մխիթարյան («Շախտյոր», Ուկրաինա), Կառլեն Մկրտչյան («Մետալուրգ», Դոնեցկ, Ուկրաինա), Էդգար Մալաքյան («Փյունիկ»), Արազ Օզբիլիս («Այաքս», Հոլանդիա), Զավեն Բադոյան («Իմպուլս»):
Հարձակվողներ` Գևորգ Ղազարյան, «Մետալուրգ», Մարկոս Պիզելլի («Մետալուրգ», Դոնեցկ, Ուկրաինա), Էդգար Մանուչարյան («Ուրալ», Ռուսաստան), Յուրա Մովսիսյան («Կրասնոդար», Ռուսաստան) և Արթուր Սարկիսով («Շիննիկ», Ռուսաստան):

Наставник сборной Армении по футболу Вардан Минасян обнародовал состав сборной Армении, которая подготовиться к последним матчам отборочного этапа чемпионата Европы 2012 года. Сборная Армении с 3 по 10 октября проведет сбор в Академии футбола в Ереване, открытой будет лишь тренировка 3 октября.
7 октября на республиканском стадионе армянские футболисты примут сборную Македонии, а 11 октября в последней игре на “Aviva Stadium” сыграют против сборной Ирландии.
В сборную Армении приглашены следующие футболисты.
Вратари: Роман Березовский (“Химки”, Россия), Геворг Каспаров (“Мика”).
Защитники: Саргис Овсепян, Артур Юспашян, Артак Едигарян, Вараздат Ароян (“Пюник”), Роберт Арзуманян (“Ягеллония”, Польша), Грайр Мкоян (“Мика”), Валери Алексанян , Левон Айрапетян (“Лехия”, Польша).
Полузащитники: Артур Едигарян (“Бананц”), Генрих Мхитарян ( “Шахтер”, Украина), Завен Бадоян (“Импульс”), Карлен Мкртчян (“Металлург”, Донецк, Украина), Эдгар Малакян (“Пюник”), Араз Озбилис (“Аякс”, Голландия).
Нападающие: Геворг Казарян, Маркос Пизелли (“Металлург”, Донецк, Украина), Эдгар Мануарян (“Урал”, Россия), Юра Мовсисян (“Краснодар”, Россия) и Артур Саркисов (“Шинник”, Россия).