Երևանում շարունակվում է Վիվա-Սել ՄՏՍ-ի հովանավորությամբ Futures դասի կանանց մրցաշարը, որի մրցանակային հիմնադրամը 25 հազար դոլար է:
Հայաստանի հավաքականի առաջին համար Անի Ամիրաղյանն առաջին փուլում հանդիպել է Սլովակիայի ներկայացուցիչ Զուզանա Լուխանովայի հետ և հաղթել է 6:1, 6:4 հաշվով, իսկ զուգախաղերում վրաստանցի Նատիա Գեգիայի հետ առաջին փուլում 6։3, 6։3 հաշվով հաղթել է Բերմետ Դուվանաևա – Իննա Վոլկովիչ զույգին։
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Ամիրաղյանն ասել է, որ կաշխատի լավ հանդես գալ մրցաշարում և հասնել երզրափակիչ: «Լավ է, որ Հայաստանում նման խոշոր մրցաշարեր են կազմակերպվում: Հայ թենիսիստուհիները հնարավորություն են ստանում առանց ծախսերի մասնակցել մրցաշարին, միավորներ վաստակել ու բարելավել դիրքը համաշխարհային վարկանիշում»,-ասել է նա:
Այս մրցաշարից հետո Անի Ամիրաղյանը հոկտեմբերի 10-16 կմասնակցի մեկ այլ երևանյան մրցաշարի՝ Play City Cup, որի մրցանակային հիմնադրամն է 10 հազար դոլար: Այնուհետև Ամիրաղյանը կհանգստանա, քանի որ, ըստ նրա, մասնակցել է շատ մրցաշարերի և հարկավոր է վերականգնել ուժերը:

5 Октябрь 2011 - 08:40 AMT
В Ереване продолжается международный теннисный турнир серии Futures среди женщин кубок “VivaCell-MTS”, призовой фонд которого составляет 25 тыс. долларов.
Первый номер сборной Армении Ани Амирагян в одиночной встрече оказалась сильнее соперницы из Словaкии Зузаны Лукнаровой и одержала победу со счетом 6:1, 6:4, а в паре с Нати Гегия (Грузия) 6:3, 6:3 победила пару Бермут Дуванаева – Ирина Волкович.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net Амирагян сказала, что постарается хорошо выступить на турнире и дойти до финала. “Хорошо, что в Армении проходят такие крупные турниры. Армянские теннисистки получают возможность без каких-либо расходов выступать на турнире и зарабатывать очки и подняться в мировом рейтинге”,- сказала Амирагян.
После этого турнира, теннисистка 10-16 октября примет участие в ереванском другом турнире “Play City Cup” с призовым фондом 10 тыс. долларов. Затем Амирагян будет отдыхать, поскольку, по ее словам, участвовала вo многих турнирах и нуждается в восстановлении.