Մակեդոնիայի ֆուտբոլի հավաքականը արդեն ժամանել է Երևան և իջևանել է Golden Tulip հյուրանոցում: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին են հայտնել ՀՖՖ մամլո ծառայությունում, մակեդոնացի երկրպագուներին մարզադաշտում կհատկացվի առանձին սեկցիա:
Հայաստանի ֆեդերացիան հայտնում է նաև, որ հոկտեմբերի 7-ին Երևանի ժամանակով 18:00-ին մուտքը մարզադաշտ բաց կլինի, որպեսղի երկրպագուները նախապես զբաղեցնեն իրենց տեղերը:
Ընտրական խաղը Հայաստանի ու Մակեդոնիայի միջև սկսվելու է 20:00-ին, հայկական թիմը 14 միավորով Եվրո-2012 B խմբում 3-րդ տեղում է, իսկ Մակեդոնիան՝ 7 միավորով 5-րդ:

Сборная Македонии по футболу уже прибыла в Ереван и остановится в гостинице “Golden Tulip”. Как корреспонденту PanARMENIAN.Net передали в пресс-службе Федерации футбола Армении, македонские болельщики на республиканском стадионе займут места в отдельной секции.
Федерация Армении также сообщает, что 7 октября с 18:00 по ереванскому времени будет открыт вход на стадион, и желательно, чтобы болельщики заранее занимали свои места.
Отборочный матч между Арменией и Македонией начнется в 20:00, армянская команда с 14 очками в группе В ЧЕ-2012 занимает 3 место, а Македония с 7 очками на 5 месте.