6 Հոկտեմբեր 2011 - 13:19 AMT
Ջոն Տոշակ. B խմբում ամենամեծ անակնկալը մատուցեց Հայաստանի հավաքականը, սակայն, մենք կձգտենք հաղթանակի
Մակեդոնայի հավաքականի մարզիչ Ջոն Տոշակը Երևանում կայացած մամլո ասուլիսը սկսեց շնորհավորանքից՝ շնորհավորելով Հայաստանի հավաքականին լավ խաղի ու հաղթանակների առթիվ:
«Կարող եմ ասել, որ վերջերս Հայաստանը շատ է առաջ ընթացել: Հավանաբար, B խմբում ամենամեծ անակնկալը մատուցեց Հայաստանի հավաքականը, նա բոլորից շատ գոլեր է խփել: Մեր հավաքականը երրորդ անգամ է խաղում Հայաստանում և մենք կաշխատենք այս անգամ ևս հաղթել»,-ասել է Տոշակը:
Ըստ նրա, Հայաստանի հավաքականը պահպանում է խմբից դուրս գալու իրական շանսերը, իչպես և Ռուսաստանը, Սլովակիան ու Իռլանդիան: «Ես տեսել եմ Հայաստանի հանդիպումը Ռուսաստանի հետ և ձեր հավաքականը ինձ շատ դուր եկավ: Խաղը դժվար է լինելու մեզ համար, մենք խաղալու ենք առանց մեր լավագույն հարձակվողի՝ Պանդևի, հարձակման գծում կարող ենք խնդիրներ ունենալ: Ես կցանկանայի ավելի մեծ ընտրություն ունենալ, քան այժմ»:
Հայաստանի հավաքականից Տոշակը ոչ ոքի չառանձնացրեց, քանի որ նրա խոսքով, ամբողջ թիմը լավ խաղ է ցույց տալիս: Եվրո-2012 ընտրական փուլի Մակեդոնիայի հետ խաղը հայ ֆուտբոլիստները կանցկացնեն հոկտեմբերի 7-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում Երևանի ժամանակով 20:00-ին:

Наставник сборной Македонии по футболу Джон Тошак предматчевую пресс-конференцию в Ереване начал с поздравления. Он поздравил сборную Армении с победами и хорошей игрой.
“Могу сказать, что за последнее время Армения много прогрессировала. Возможно это самая непредсказуемая команда в нашей группе, забила больше голов, чем любая другая команда. Наша сборная в третий раз играет в Армении, и мы постараемся в этот раз тоже одержать победу”, – сказал Тошак.
По его словам, сборная Армении сохраняет реальный шанс выйти из группы, как и Россия, Словакия и Ирландия: “Я видел встречу Армении с Россией, и ваша сборная мне очень понравилась. Игра будет трудной для нас, мы будем играть без нашего лучшего нападающего Пандева, и на линии атаки завтра у нас будут проблемы. Я бы хотел иметь большого выбора, чем имею сейчас”.
Из сборной Армении Тошак никого не отличил, поскольку по его словам, вся команда показывает хорошую игру.
Матч отборочного этапа чемпионата Европы 2012 года против Македонии армянские футболисты проведут 7 октября на республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна в 20:00 по ереванскому времени.