7 Հոկտեմբեր 2011 - 17:29 AMT
Վարդան Մինասյանը Մակեդոնիայի հետ խաղի մասին. Խաղի որակից դժգոհ եմ, սակայն, այսօր կարևորը արդյունքն էր
Մակեդոնիայի հանդեպ 4:1 հաշվով հաղթանակից հետո Հայաստանի հավաքականի մարզիչ Վարդան Մինասյանը նշել է, որ նա ծանր խաղ էր ակնկալում և առաջին իսկ պահից լարվածություն կար և զգացվում էր, որ խաղը չի ստացվում:
"Խաղի որակից ես դժգոհ եմ, սակայն այսօր կարևորը արդյունքն էր: Առաջին խաղակեսում խաղն այն չէր, որին ես սովոր եմ: Երբ առաջին տեղում արդյունքն է, անհնար է խուսափել հուզմունքից, ես ինքս լարված էի",-ասել է Մինասյանը:
Ըստ Մինասյանի, Կառլեն Մկրտչյանը ինքը խնդրեց փոխարինել իրեն, քանի որ ցավ էր զգում: "Նա երկար չէր խաղացել: Մենք ամեն ինչ կանենք, որպեսզի ֆուտբոլիստներն արագ վերականգնվեն Իռլանդիայի հետ խաղից առաջ: Սարկիսովը լավ հատկանիշներ ունի, հնարավոր է, որ որոշ խաղերում մենք երկու հարձակվողներով խաղանք",-ասել է մարզիչը:
Նա նշել է, որ ամենակարևորն այն է, որ ֆուտբոլիստները քարտեր չստացան ու խուսափեցին վնասվածքներից` "Մենք առաջին անգամ էինք խաղում նման կենտրոնական պաշտպանների հետ: Մենք դեռ շատ տեղ ունենք աշխատելու":

7 Октябрь 2011 - 17:29 AMT
После победы со счетом 4:1 над сборной Македонии наставник Армении Вардан Минасян отметил, что он ожидал трудной игры, и с первых же минут чувствовалось напряжение и то, что игра не получалась. “Качеством игры я недоволен, но сегодня главным был результат. В первом тайме была не та игра, к которой я привык. Когда результат матча на первом месте, невозможно избежать волнения, я тоже чувствовал напряжение”,- сказал Минасян.
По словам Минасяна, Карлен Мкртчян сам попросил его заменить, поскольку чувствовал боль. “Он долгое время не играл. Мы сделаем все, чтобы футболисты быстро восстановились перед игрой с Ирландией. У Саркисова хорошие качества, и, возможно, в некоторых матчах мы будем играть двумя нападающими”, – сказал наставник.
Он отметил, что самое главное то, что футболисты остались без травм: “Мы впервые играли такими центральными защитниками. Мы должны еще много работать ”.