Երևանի պետական համալսարանը հոկտեմբերի 11-ին Հայաստանի և Իռլանդիայի հավաքականների միջև ֆուտբոլային հանդիպման ցուցադրություն կկազմակերպի բաց երկնքի տակ: Առաջին անգամ ԵՊՀ կենտրոնական մասնաշենքի բակում կտեղակայվի մեծ էկրան, և բոլոր ուսանողներն ու ֆուտբոլի սիրահարները կկարողանան երկրպագել Հայաստանի հավաքականին: Հանդիպումը կմեկնարկի երևանյան ժամանակով 22:45-ին:
Սա կլինի Եվրոպայի 2012թ. առաջնության ընտրական մրցաշարի վերջին հանդիպումը: Հայաստանի հավաքականը B խմբում 17 միավորով 3-րդ տեղն է զբաղեցնում: Իռլանդիան 18 միավորով երկրորդ տեղում է: Եթե հայ ֆուտբոլիստներին հաջողվի հաղթանակ տանել, նրանք դուրս կգան խմբից և կկարողանան մասնակցել EURO-2012 եզրափակիչ մրցաշարի հանդիպումներին:

11 Октябрь 2011 - 11:46 AMT
Ереванский государственный университет 11 октября организует показ футбольного матча между сборными Армении и Ирландии. Впервые во дворе центрального корпуса ЕГУ будет установлен большой экран, и все студенты и любители футбола смогут болеть за сборную Армении. Матч начнется в 22:45 по ереванскому времени.
Это будет последний матч отборочного этапа чемпионата Европы 2012 года. Сборная Армении в группе В с 17 очками занимает 3 место. Ирландия с 18 очками на втором месте. Если армянским футболистам удастся одержать победу, они выйдут из группы и смогут участвовать в стыковых матчах EURO-2012.