12 Հոկտեմբեր 2011 - 07:03 AMT
Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը Իռլանդիայի հետ խաղից հետո նշեց, որ հավքականի տղաների մոտ գերիշխում է հպարտության զգացումը, ոչ թե չարությունը:
«Եթե համեմատելու լինենք այն ինչ կատարվեց իռլանդացիների հետ Փարիզում 2009թ., այժմ նրանց համար ամեն ինչ բարենպաստ դասավորվեց: Սակայն, չեմ ուզում ամեն ինչում մեղադրել մրցավարին: Նա վատ չաշխատեց, սակայն, Բերեզովսկուն կարմիր քարտ ցույց տալուց առաջ, պետք է նկատեր Քոկսի խաղը ձեռքով»,-Մովսիսյանի խոսքերն է մեջբերում irishexaminer.com-ը:
Ըստ հարձակվողի, եթե նրանք 11 հոգով խաղային, կկարողանային ցուցադրել իրենց խաղն ու գոլեր իրացնել. «Սակայն, սա ֆուտբոլ է, ոչինչ չես անի: Մեր երիտասարդ դարպասապահը ևս իրեն գերազանց դրսևորեց: Մեկ տարի առաջ, ոչ ոք չէր մտածի, որ մենք նման դիրք կարող ենք զբաղեցնել: Կարծում եմ, Հայաստանը զբաղեցրեց իր տեղը աշխարհի ֆուտբոլային քարտեզի վրա»: Մովսիսյանը հույս է հայտնել, որ Հայաստանի հավաքականը կկրկնի հաջող ելույթը նաև 2014թ. ընտրական փուլում: «Ես կարող եմ ասել, որ հպարտանում եմ մեր տղաներով»,-ասել է հարձակվողը:

Нападающий сборной Армении Юра Мовсисян после матча с Ирландией отметил, что у игроков сборной больше чувств гордости, чем злости.
“По сравнению, что произошло с ирландцами в Париже в 2009 году, сейчас для них все сложилось благоприятно. Но не хочу за все винить арбитра матча. Он проделал неплохую работу, но перед тем, как дать красную карточку Березовскому, он должен был заметить игру Кокса рукой”,- слова Мовсияна передает irishexaminer.com.
По словам нападающего, если бы они играли 11 против 11 футболистов, смогли бы показать свою игру и забить голы: “Но это футбол, и ничего с этим не поделать. Наш молодой голкипер тоже отлично проявил себя. Год назад, никто не держал бы пари, что мы окажемся на такой позиции. Думаю, Армения заняла свое место на футбольной карте мира”.
Мовсисян выразил надежду, что сборная Армении повторит удачное выступление и в отборочном этапе чемпионата мира 2014 года. “Я могу сказать, что горд нашими футболистами”,- сказал нападающий.